SpravodajstvoWindows

Google našiel zraniteľnosť v správcovi hesiel vo Windows 10. Dávajte si preto pozor na krádež hesiel!

Bezpečnostný analytik Google Tavis Ormandy objavil celkom závažnú chybu vo správcovi hesiel vo Windows 10, ktorá umožňuje ukradnúť vaše heslá. Reč je konkrétne o aplikácii tretej strany „Keeper password manager“, ktorú je možné nainštalovať na Windows 10 zariadenia.

Travis demonštroval  ako aj zdieľal možnú hrozbu  v rámci projektu „Project Zero“. Chyba je predmetom 90-dňového termínu od zverejnenia, čo znamená, že keď uplynie 90 deň tak Travis môže zdieľať podrobnosti o chybe ako aj ju verejne využívať.

Preto ak využívate vo svojom zariadení tohto manažéra hesiel tak vám odporúčame bezodkladne ho aktualizovať na najnovšiu verziu, ktorá je dostupná od včerajšieho dňa (11.4.4). Našťastie však zatiaľ používatelia nehlásia žiadne útoky. Ale ako sa hovorí, čert nikdy nespí.

Keeper Password Manager & Secure Vault
Keeper Password Manager & Secure Vault
Developer: ‪Keeper Security Inc‬
Price: Code needed

Zdroj: Twitter

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close