Spravodajstvo

Google mení vzhľad výsledkov mobilného vyhľadávania. Budú výrazne prehľadnejšie

Od roku 2018 spoločnosť Google mení vzhľad viacerých svojich služieb, od prehliadača Chrome až po e-mailového klienta G-mail. Najnovšie, podľa blogu, ktorý zverejnila samotná spoločnosť Google, dizajnové zmeny sa dotknú aj výsledkov vyhľadávania.

Google mení vzhľad výsledkov vyhľadávania zo smartfónu

Nižšie na obrázku si môžete pozrieť rozdiely vo výsledkoch starého a „nového“ vyhľadávania.

Google vysledky mobilneho vyhladavania zmeny
Zdroj: Google blog

Ako môžete vyššie vidieť tak zmeny sa týkajú viacerých prvkov. Boli presunuté názvy stránok, vrátane popisu pod odkazom na stránku. Ďalej, vo výsledkoch vyhľadávania pribudla favicon ikonka (pozn. redakcie: favicon ikonka  sa doteraz zobrazovala len v lište okna stránky v prehliadači), a zároveň je jasne oddelená reklama od natívneho obsahu.

Spoločnosť Google si od týchto zmien sľubuje, že používateľom tak zjednoduší prístup k informáciám, ktoré hľadajú, a zároveň im ponúkne čo najrelevantnejší obsah. Zmeny, ktoré môžete vidieť vyššie na obrázku by spoločnosť mala začať rolovať medzi používateľov v nasledujúcich dňoch až týždňoch, týkať sa zatiaľ budú len výsledkov vyhľadávania zo smartfónu.

Zdroj: Google blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close