Spravodajstvo

Google mení pravidlá zobrazovania výsledkov vyhľadávania k lepšiemu

Google je bezpochyby dominantným vyhľadávačom nie len v našich končinách, ale vo väčšine regiónov sveta. Preto zmeny, ktoré spoločnosť najnovšie zavádza ovplyvnia väčšinu z nás.

Google mení pravidlá zobrazovania výsledkov vyhľadávania

Spoločnosť Google prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámila, že mení pravidlá výsledkov vyhľadávania. Po novom, spoločnosť v rámci výsledkov nebude zobrazovať na TOP pozíciách jeden zdrojvo väčšine prípadoch viackrát ako raz.

Čo to znamená pre používateľov? Používatelia vyhľadávača Google tak dostanú širšie spektrum zdrojov na nimi hľadaný výraz. Po novom by sa tak nemali stávať situácie, že v TOP pozíciách vo výsledkoch nájdeme jeden alebo dva opakujúce sa weby. Zároveň táto zmena algoritmu pomôže menším webstránkam, ktoré sa doteraz zobrazovali na nižších pozíciach, aby dostali svoj obsah širšiemu spektru ľudí ako tomu bolo doposiaľ.

Spoločnosť Google tieto zmeny zavádza na základe spätnej väzby od používateľov vyhľadávača. Google zároveň dodáva, že sa nejedná o „zmenu“ rankingu webov, ale len nebude zobrazovať toľko ďalších stránok z rovnakého zdroja. Druhým dychom však dodáva, že ak algoritmus aj napriek zmene pravidiel vyhodnotí, zobrazenie výsledku vyhľadávania z rovnakého zdroja za najrelevantnejší, tak sa môže zobraziť jeden zdroj viackrát.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close