APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy dostávajú nový a hlavne užitočný widget. Dostupný je už aj u nás. Takto si ho môžete pridať na obrazovku hneď teraz!

Google Mapy dostávajú nový widget, ktorý umožňuje spustiť navigáciu priamo z úvodnej obrazovky smartfónu. Takto si ho môžete zapnúť.

Len pár dní dozadu sme vás informovali o tom, že Google začal uvoľňovať aktualizáciu pre aplikáciu Google Mapy, ktorá prináša nové widgety. Aktualizácia ako taká, bola evidovanou najmä v zahraničí a náš región, zdalo sa, že vyšiel „na prázdno“. Nebolo by to nič nové, Google častokrát sprístupňuje nové funkcie len pre časť používateľov. Jednou z takýchto funkcií, je napríklad možnosť porovnania cien palív naprieč rôznymi pumpami v rozhraní aplikácie. Túto funkciu spoločnosť sprístupnila z globálneho hľadiska doposiaľ len pre malú časť používateľov. Dostupnou je napríklad v Poľsku a to nie pre všetkých, ale len vo vybraných regiónoch.

Zdá sa však, že nové widgety, na ktoré sme upozorňovali, spoločnosť nakoniec uvoľňuje globálne a teda, pre všetkých. Aplikáciu si môžete aktualizovať prostredníctvom odkazu nižšie.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Takto si môžete zapnúť nové widgety v Google Mapách

Posledná aktualizácia aplikácie Mapy (11.3.3) ponúka widgety, o ktorých sme písali niekoľko dní dozadu. Vo svojej podstate ide o miniaplikáciu, ktorú možno umiestniť priamo na úvodnú obrazovku smartfónu. Widget ponúka skratky k navigovaniu domov, do práce, do reštaurácií na okolí, ale i púmp a podobne. Rovnako ponúka aj políčko s možnosť vyhľadanie cieľovej destinácie. Samotný widget je možné zároveň prispôsobiť pričom platí, že čím viac plochy pre neho rezervujete, tak tým viac skratiek ponúka. Ako môžete vidieť nižšie, napríklad potom, ako kliknete na navigovanie k hotelom, tak vám aplikácia Mapy ukáže hotely naokolo vás spolu aj s cenami.

Pridanie nových widgetov na plochu obrazovky je v skutku jednoduché. Stačí podržať prázdny priestor na úvodnej obrazovke vášho Androidu a následne, ako vám vyskočí ponuka s možnosťami, zvoľte možnosť Widgety. Potom stačí už len vyhľadať položku Mapy, pod ktorou nájdete nové widgety. Ak si budete chcieť jeden z widgetov pridať na domovskú obrazovku, stačí ho len podržať a následne umiestniť na obrazovku smartfónu. V prípade, ak si budete chcieť upraviť jeho veľkosť, tak následne podržte widget na domovskej obrazovke, systém vám potom ponúkne možnosť zmeny jeho veľkosti.

Mapy nove widgety_pridanie na plochu
Zdroj: Vosveteit.sk

Budete využívať nový widget? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close