Pracovné ponuky
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Lens: 5-skvelých funkcií, ktoré urobia z Vášho smartfónu “chytrejšie” zariadenie. Poznáte ich?

Google Lens je jednou z inteligentných aplikácií, ktorá využíva porkočilú AI na analýzu objektov. Pozrite sa čo všetko dokáže.

Google Lens je služba od spoločnosti, ktorá kombinuje kameru s AI schopnosťami.Výsledkom toho je, že kamera neustále analyzuje scénu pred objektívom, aby Vám poskytla informácie.

Služba je primárne dostupná v zariadeniach s operačným systémom Android a iOS, bohužiaľ nie každý model ju podporuje. Overiť si jej dostupnosť pre Váš smartfón môžete prostredníctvom obchodu Google Play (pozn. redakcie: na spodku článku nájdete odkaz na aplikáciu).

Prejdime však teraz k sľubovaným funkciám.

Predklad textu

Preklad textu funguje prostredníctvom aplikácie Google Lens na jednotku. Stačí otvoriť aplikáciu, nasnímať text a zvoliť jazyk, do ktorého chcete preklad spraviť. Samotný preklad prebehne v priebehu niekoľkých sekúnd. Ako to funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Rýchla možnosť pridania kontaktu

Ďalšou zaujímavou funkciou je možnosť rýchleho pridania kontaktu pomocou oskenovania vizitky. Tak ako v prvom prípade, funguje to na veľmi jednoduchom princípe. Oskenujete vizitku, a v spodnej časti obrazovky Vám vyskočia možnosti, ako pridanie kontaktu, možnosť zavolania, poslania správy a podobne.

Google Lens pridanie kontaktu pomocou skenu
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Nájdite informácie o produktoch

Google Lens má odpoveď takmer na všetko. Vo všeobecnosti môžeme túto funkciu charakterizovať ako vizuálny vyhľadávač Google. Skúste nasnímať ľubovolný objekt vo Vašom okolí, a do pár sekúnd sa o ňom dozviete viac. Funkcia dokáže dokonca nie len bližšie charakterizovať nasnímaný objekt, ale aj ho prípadne vyhľadať v obchodoch.

Kopírujte a zdieľajte adresy

Ďalšou šikovnou funkciou, ktorú oceníte je, možnosť kopírovania internetových adries. Tie následne môžete nie len otvoriť v smartfóne, ale aj napríklad zdieľať. Tých možností čo viete s nimi robiť je samozrejme viacero.

Google Lens kopirovanie dokazu
Zdroj: Vosveteit.sk

Vlastný sprievodca vo vrecku

Ak ste v cudzom meste a narazíte či už na sochu alebo budovu, resp. iný monument, ktorý Vás zaujme, tak ho oskenujte aplikáciou. Následne Vám Google Lens v priebehu niekoľkých sekúnd vyhodí všetky dostupné informácie ohľadne oskenovaného objektu.

Google Lens informacie o oskenovanom objekte
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak Vás aplikácia zaujala, tak ju nájdete na odkaze nižšie. Mimochodom, viacerí výrobcovia ju automaticky pridávajú už do rozhrania aplikácie Fotoaparát (napr. Xiaomi)

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close