ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google konečne začína niečo robiť so zavádzajúcimi názvami a grafikou aplikácií v obchode Play

Z obchodu Google Play už čoskoro začnú miznúť aplikácie, ktoré zavádzajú používateľov svojou grafikou, ale i názvom.

Ešte v apríli tohto roka spoločnosť Google ohlásila aktualizáciu podmienok obchodu Play pre vývojárov. Jednou z najviac diskutovaných a vítaných zmien zo strany používateľov bolo, že vývojári už nebudú môcť používať názvy aplikácií, ktoré sú podobnými s inými populárnymi službami. Rovnako, vývojári nebudú môcť používať zavádzajúce názvy aplikácií. Ide napríklad o typy názvov, ktoré tvrdia, že ide o „najlepšiu alternatívu“. Ďalej, nebudú môcť využívať zavádzajúcu grafiku pri prezentácii aplikácií a podobne. Dôvodom tohto kroku zo strany Google je, že mnoho vývojárov zneužívalo rôzne preklepy v názvoch aplikácií, prívlastky, zavádzajúcu grafiku a podobne, aby presvedčili používateľov k tomu, aby si stiahli ich software. 

Google Play_zavadzajuce nazvy a grafika aplikacii_2
Zdroj: YouTube (Android Developers)

„Ak v súčasnosti v obchode Play hľadáte aplikáciu podľa názvu, vo výsledkoch sa objaví mnoho spamových aplikácií. Tieto aplikácie sa pokúšajú upútať vaše oči nadbytočnými popismi, ikonami a názvami. V dôsledku toho sa medzi nimi často stratia niektoré originálne aplikácie.“ píše portál androidheadlines, ktorý na účinnosť nových pravidiel upozorňuje. 

Najnovšie Google oznamuje, že táto zmena aktualizácie podmienok obchodu Google Play, ktorá sa dotýka najmä vývojárov, nadobudne už čoskoro účinnosť. Stať by sa tak malo 29. septembra tohto roka.  Spoločnosť o tomto kroku informuje prostredníctvom YouTubeu. 

Neznamená to však, že od tohto dňa sa vytratí tento typ aplikácií z obchodu Play. Vývojári budú mať ešte k dispozícii prechodné obdobie troch mesiacov na to, aby vykonali potrebné zmeny vo svojich záznamoch v Obchode Play, aby ich uviedli do súladu s novými pravidlami, ak ešte nie sú.  Inými slovami tento typ aplikácií by mal definitívne zmiznúť z obchodu Play najneskôr na prelome tohto a nového roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close