ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Google končí s projektom ARA (modulárny smartfón)

Jeden z revolučný projektov, ktoré boli predstavené v posledných rokoch na teraz končí, konkrétne reč je o projekte ARA z dielne spoločnosti Google, pričom ešte v máji na Google’s I/O 2016 developer conference padol približný termín uvedenia tohto zariadenia.

Projekt ARA bol zameraný na vytvorenie modulárneho smartfónu vďaka čomu používatelia by získali prístup ku konfigurácii samotného prístroja. Výsledkom toho malo byť vytvorenie akejsi „základnej dosky“, do ktorej bolo možné vsúvať rôzne moduly čím by ste si vedeli vyskladať smartfón podľa svojho gusta.

Google končí s projektom ARA. Takto mal vyzerať modulárny smartfón

Napríklad ak by ste preferovali výkonnejší fotoaparát, ale nezohrávala by pre vás významu úlohu výkonný procesor tak by ste investovali len do jednej súčiastky a teda by ste neboli nútený si zakúpiť kvôli jednému komponentu celý prístroj.

Dôvodom prečo Google ruší končí nateraz s projektom ARA má byť zefektívnenie hardvérovej divízie spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close