HuaweiSpravodajstvo

Americká vláda poľavuje ich rétoriku, Googleu dal 90-dňovú licenciu. Telefóny Huawei bude aktualizovať do 19. augusta

90 dní, tak to je doba, po ktorú telefóny od spoločnosti Huawei budú dostávať aktualizácie od spoločnosti Google. Hovorí hovorca spoločnosti Google.

„Aktualizácia a bezpečnosť telefónov je v najlepšom záujme všetkých a táto dočasná licencia nám umožňuje pokračovať v poskytovaní aktualizácií softvéru a bezpečnostných záplat na existujúce modely počas nasledujúcich 90 dní,…“, upozorňuje na to portál cnbc.com.

Americká vláda dala spoločnosti Google licenciu, ktorá umožňuje spoluprácu so spoločnosťou Huawei. Licencia sa však netýka nových smartfónov, ale len existujúcich. Platná je do 19. augusta tohto roka.

USA čiastočne povoľuje. Tu je genéza celého konfliktu

Začiatkom týždňa americká vláda zaradila spoločnosti Huawei a HiSilicon (dcérska spoločnosť Huaweiu) na zoznam spoločností, s ktorými obmedzuje americkým firmám možnosti spolupráce.

Čínsky Huawei na to reagoval slovami, že sú pripravení na takúto situáciou a zároveň, Američania uškodia viac menej iba sebe, vzhľadom na to, že sú 3. najväčšou spoločnosťou na svete. Krátko na to média po celej Zemi začali informovať o tom, že obmedzenia budú mať dopad aj na operačný systém Android, ktorý nájdeme predinštalovaný v smartfónoch Huawei. Spoločnosť Huawei na to reagovala tak, že vyhlásila, že nie je dôvod na paniku. Google zároveň potvrdil, že všetky jej služby budú aj naďalej aktívne na existujúcich smartfónoch. Huawei následne vypustil do obehu informáciu, že ich vlastný operačný systém je na ceste. Dnes, spoločnosť Google oznámila, že dostali 90-dňovú licenciu, ktorá umožňuje aktualizovať smartfóny po dobu nasledujúcich 90 dní.

Via cnbc.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close