APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Fotky si najnovšie o niečo viac rozumejú so službou Google Lens

V službe Google Fotky sa objavila funkcia Google Lens, pomocou ktorej viete analyzovať a dohľadávať informácie o tom, čo je na fotke.

Google Lens je fantastický nástroj, ktorý je schopným zefektívniť viacero činností. Dokáže napríklad prekladať text z fotografií, kopírovať obsah, vyhľadávať produkty online pomocou zosnímania objektu a vo všeobecnosti dohľadať ďalšie relevantné informácie z fotografií.  Čerešničkou na torte je, že dokáže vyhľadať aj informácie o pamiatkach a podobne.

Google Lens v aplikácii Fotky dostáva novú funkciu

Najnovšie spoločnosť Google zakomponovala novú funkciu do aplikácie Fotky, ktorá má priamy súvis so službou Lens. Po novom, keď otvoríte aplikáciu Fotky a konkrétnu fotografiu, a roztvoríte spodný panel s nástrojmi, tak uvidíte v spodnej časti ikonu služby Google Lens.  Potom, ako na ňu klepnete, tak dôjde k zvýrazneniu textu na fotografií. Následne ako kliknete na tento text, tak môžete s ním ďalej pracovať. Napríklad ho môžete kopírovať, či preložiť.  Rovnako môžete pomocou tohto nástroja vyhľadávať aj ďalšie informácie o zosnímaných objektoch.

Všetky tieto funkcie boli doposiaľ dostupné len prostredníctvom aplikácie Lens. Postupne však Google zjavne rozširuje funkcie služby Lens aj do iných aplikácií. Za spomenutie napríklad stojí aplikácia Kamery, kde so službou Lens môžete narábať už dlhšiu dobu. V praxi hlbšia integrácia služby znamená, že používateľ nemusí „preskakovať“ z jednej aplikácie do druhej.

Čo sa týka dostupnosti funkcie, tak si nedovolíme odhadnúť, kedy bola funkcia oficiálne sprístupnenou. Zdá sa však, že vzhľadom na to, že je dostupná aj v našom regióne, tak že ide o globálne uvoľnenie integrácie služby Lens do aplikácie Fotky. 

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Fotos
Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

Disponujete funkciou už aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close