APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Fotky dostávajú vcelku užitočnú funkciu, ktorá Vám môže zachrániť omylom vymazané fotografie

Na obnovu vymazaných fotografií máte 60 dní od ich odstránenia

Vymazanie fotografií zo smartfónu, prípadne z počítača, ich vskutku neodstráni okamžite. Fotografie následne mieria do koša, kde sú umiestnené po určitý čas. Následne, ak tento čas uplynie, tak sú vymazanými.

Informačný panel ponúka viac informácií

Google v aplikácie Fotky zavádza nový informačný panel, ktorý obsahuje dodatočné informácie o vymazaných fotografiách, prípadne videách. Panel odhaľuje, že vymazané súbory ležia v koši po dobu 60 dní, následne sa automaticky odstraňujú. Okrem toho informačný panel ponúka informáciu, ktorá hovorí o počte uplynulých dní z tejto lehoty. Počas zostávajúcej doby používateľ má možnosť obnovenia súborov. Ku košu sa môžete dostať prostredníctvom ponuky menu a ikony Kôš. Tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

Po otvorení súboru, resp. konkrétnej fotografie alebo videa uvidíte možnosti Odstrániť alebo Obnoviť. V prípade  zvolenia možnosti odstrániť, súbor dostanete definitívne zo zariadenia preč. V prípade zvolenia možnosti Obnoviť, súbor následne nájdete na pôvodnom mieste.

Google fotky_kos_moznost obnovenia suborov_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia je aktuálne dostupná od verzie aplikácie v4.51, ktorá je už dostupná v obchode Google Play. Aplikáciu si môžete stiahnuť, respektíve aktualizovať prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Fotos
Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close