SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

„Google for India“ je nový produkt, ktorý ponúka služby Google bez aktívneho internetu

Vysokorýchlostný internet je pre mnohých z nás každodennou samozrejmosťou, ale nie je tomu tak všade. Príkladom môže byť India, kde pripojenie k internetu ako ho poznáme my chýba a to vďaka absentujúcej infraštruktúre čo je na jednej strane škoda, ale na druhej je to príležitosť na expanziu technologických spoločností, hoci nie pre každú.

Google predstavil niečo čo mnohí určite nečakali, projekt „Google for India“. Tento projekt má za cieľ sprístupniť služby spoločnosti aj tam kde chýba rýchla infraštruktúra zabezpečujúca dostupný, stabilný a hlavne rýchly internet.

Google for India prináša offline režim pre všetkých používateľov, ktorí majú pomalé internetové pripojenie. Napríklad mapy, hudba, videá, webstránky ako je napr. Youtube a ďalšie služby bude možné jednoducho stiahnuť do mobilu a tabletu, aby boli dostupné aj v offline režime – používatelia pritom sami budú voliť kvalitu dát, ktoré si do svojich zariadení stiahnu. Následne je projekt navrhnutý tak, že všetok obsah bude možné zdieľať prostredníctvom technológie Bluetooth čím k nemu získajú prístup všetci v okolí.

google-for-india_2

Rovnako to bude fungovať napríklad aj s aplikáciami, ktoré síce dáte sťahovať v jednom momente, ale v prípade ak nebudete mať dostatočné internetové pripojenie tak sa aplikácie či hry stiahnu neskôr.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close