Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Google Drive čoskoro dostane podporu offline prehliadania ďalších typov súborov

Služba Google Drive rozšíri podporu dostupnosti offline súborov o ďalšie typy ako MS Office, obrázky a PDF. Bude Vám na to stačiť Chrome

Službu Google Drive určite netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa totiž o jednu z najrozšírenejších cloudových služieb vôbec. Spoločnosť Google aktuálne ohlásila prostredníctvom svojho blogu, že cloudové úložisko bude dostupné aj offline pre ďalšie typy súborov.

V súčasnosti možno pristupovať k vybraným typom súborom (napr. Google Docs,…), ktoré budú rozšírenie o ďalšie.

Obrázky, PDF a súbory MS Office

Rozšírenie podpory prístupu k offline súborov sa týka obrázkov, PDF ako aj súborom MS Office. Všetko čo k tomu budete potrebovať je internetový prehliadač Google Chrome (pozn. redakcie: funkcia je akurát vo fáze testovania. Dostupná je pre vybraných používateľov). Ukladanie súborov bude prebiehať prostredníctvom niekoľkých kliknutí.

offline.2019-06-11 09_15_24
Zdroj: Google blog

Google v rámci svojho blogového príspevku uviedol, že funkcia je zatiaľ dostupná len v rámci G Suite. Pevne však veríme, že čoskoro sa funkcionalita rozšíri aj pre širšiu verejnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close