SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google do vyhľadávača pridáva funkciu ladičky na hudobné nástroje. Takto ju môžete hneď teraz vyskúšať!

Ladičku určenú pre hudobné nástroje najnovšie nájdete aj priamo vo vyhľadávači Google. Spustiť ju vám zaberie doslova pár sekúnd.

S príchodom smartfónov sa z výbavy najmä amatérskych hudobníkov pomaly ale isto začali vytrácať kompaktné digitálne ladičky na hudobné nástroje, ktoré postupom času začali nahrádzať mobilné aplikácie. Tie pre bežného domáceho hudobníka bohato postačujú, no v drvivej väčšine aplikácií hudobníci narazia na nespočetné množstvo reklám, či spoplatnené funkcie. Ak vo svojom voľnom čase hrávate na gitaru, či na iný hudobný nástroj a už dlhšiu dobu hľadáte presnú no zároveň bezplatnú aplikáciu bez zbytočných reklám, určite vás potešíme. Spoločnosť Google totižto svoju digitálnu chromatickú ladičku implementovala priamo do vyhľadávača Google a jej spustenie vám zaberie doslova pár sekúnd.

Ladička nástrojov priamo vo vyhľadávaní Google

Chromatická ladička určená pre gitary a ďalšie hudobné nástroje sa vo vyhľadávači Google objavila len pred pár dňami a ako informuje portál AndroidPolice.com, ide o identický nástroj, aký sme už v minulosti videli v Google Assistantovi. Asistenta od spoločnosti Google však nevyužívajú všetci majitelia Android zariadení a už duplom nie je využívaný na desktopoch a notebookoch. Google sa preto rozhodol funkciu inteligentnej chromatickej ladičky implementovať priamo do vyhľadávača Google. Vďaka tomu je šikovná ladička dostupná nie len na ktoromkoľvek smartfóne, ale aj na notebookoch a desktopoch.

google tuner google vyhladavac ladicka gitar 2
Zdroj: Vosveteit.sk

Pre spustenie ladičky stačí do vyhľadávača Google zadať krátku frázu „Google tuner“, čiže v preklade Google ladička. Bohužiaľ, vyhľadávač však nie je natoľko inteligentný, aby požadovanú ladičku spustil aj v prípade zadania slovenskej frázy, takže doň treba zadávať priamo anglický preklad. Po vyhľadaní stačí jedným klikom ladičke poskytnúť prístup ku mikrofónu na danom zariadení. Následne sa môžete pustiť do ladenia vašej gitary.

Pohodlná náhrada bežnej aplikácie

Ako informuje spomínaný zahraničný portál AndroidPolice.com, ladička pri ladení gitary a ďalších hudobných nástrojov poskytuje krátke inštrukcie pre správne naladenie nástroja. Citlivosť ladičky je podľa autora pôvodného článku dostatočne citlivá a podľa všetkého si s ňou pohodlne poradí každý domáci hudobník. Samozrejme, pri ladení môže hrať veľkú úlohu kvalita využívaného mikrofónu a v prípade laptopov a desktopových zariadení môže dôjsť ku menším odchýlkam. V prípade smartfónov by však s citlivosťou a presnosťou mikrofónov nemal byť žiadny problém.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close