BezpečnosťSpravodajstvo

Google Disk vás upozorní na to, že interagujete so súborom, ktorý môže obsahovať vírus

Google zavádza pre službu Google Disk novinku. Bude vás notifikovať, ak budete interagovať s potenciálne nebezpečným súborom.

Hackerské útoky sú čoraz častejšie a nevyhýbajú sa im ani služby od technologických gigantov. Nie tak dávno sme upozorňovali na to, že hackeri na šírenie škodlivých stránok a malvéru využívali funkciu komentárov v dokumentoch Google. Hackerský útok prebiehal tak, že vás v komentári súvisiacom s dokumentom označila osoba a Google vás následne notifikoval, že ste boli označený. Následne ako ste klikli na odkaz, ktorý vám Google poslal, tak ste sa dostali k dokumentu, ktorý obsahoval zväčša odkazy na škodlivé stránky, či malvér.

Zdá sa však, že tejto forme útoku napriek službou Google Disk odzvonilo. Naznačujú to správy z portálu androidpolice.com (via dotekomanie.cz).

Google vás upozorní na to, že interagujete s podozrivým súborom

Ako informuje portál, tak Google zavádza novú bezpečnostnú funkciu naprieč službou Google Disk, ktorá by nás mala ochrániť pred potenciálne nebezpečnými súbormi. Funkcia funguje tým spôsobom, že ako otvoríte nebezpečný dokument, či iný podozrivý súbor zdieľaný cez Google Disk, tak vás na to služba upozorní prostredníctvom výraznej lišty spolu s popisom, že ide o potenciálne nebezpečný súbor.

Zo strany spoločnosti Google ide o krok správnym smerom vzhľadom na to, že ľudia sa v dnešnej dobe viac spoliehajú na služby cloudového úložiska. Samozrejme, netreba túto funkciu brať ako instantnú ochranu pre škodlivými súbormi a preto treba byť aj naďalej v pozore a to najmä v situáciách ak interagujete so súbormi od neznámych osôb. V každom prípade ide však o vítanú funkciu, prostredníctvom ktorej môžeme odfiltrovať časť škodlivých súborov.

Google v súčasnosti funkciu postupne zavádza naprieč regiónmi a preto môže niekoľko dní trvať, kým ju uvidíte i vo svojom účte. Treba však dodať, že dostupnú by ste ju mali mať najneskôr v priebehu najbližších dvoch týždňov.

Pre tých, ktorí nevedia, tak aplikácia Google Disk je plne integrovaná do ostatných služieb Google, takže ľudia, ktorí majú účet Google, majú k dispozícii i 15 GB úložného priestoru zadarmo.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close