APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google dáva používateľom Google Máp možnosť editovať mapy. Čo by ste o tejto funkcii mali vedieť?

Google pridáva do Máp možnosť ich editovania. Funkcia je dostupná v desiatkach krajinách.

Google Mapy bezpochyby patria medzi nástroje, ktoré sú medzi používateľmi nadmieru populárnymi. Dôvodom sú funkcie, ktoré ponúkajú. Tie sa však najnovšie rozširujú o ďalšiu zaujímavú funkciu. Informuje o tom Kevin Reece, produktový riaditeľ Google Máp prostredníctvom blogu spoločnosti.

Google Mapy konkrétne dostávajú možnosť nahlásenia zmien. Bezpochyby jednou z najviac frustrujúcich vecí v súvislosti s mapami je, keď vás navigácia pošle do vášho cieľa okľukou, alebo cestou ktorá neexistuje. To by sa však vďaka novej funkcii mohlo už čoskoro zmeniť a takéto situácie by nemuseli byť častými.

Používatelia dostávajú možnosť editovania máp

Google totiž hovorí o tom, že dáva používateľom možnosť editovať mapy. Tí budú môcť pomocou bočnej ponuky pridať komunikácie, či inak upraviť mapy.

„Robíme ľahšie nahlasovanie ciest a zmien pomocou nástroja na editáciu. Keď uvidíte chýbajúcu mapu na maps.google.com, jednoducho kliknite na bočnú ponuku, zvoľte možnosť Editovať mapu a následne dokreslite cestu.“ píše Google v publikovanom bloku.

Spoločnosť ďalej píše, že používatelia týmto spôsobom budú môcť pridávať chýbajúce cesty, meniť ich názvy, zarovnávať, a prípadne odstraňovať neexistujúce komunikácie. Google dokonca hovorí, že používatelia budú mať možnosť nahlásiť aj dočasné obmedzenia. Funkcia by mala byť dostupnou naprieč viac ako 80-krajinami sveta. Výnimkou nie je ani Slovensko, kde je funkcia už dostupnou. Dostanete sa k nej pomocou otvorenia ponuky Viac a v spodnej časti ponuky nájdete možnosť Upraviť mapu. Potom, ako zvolíte túto možnosť, tak vám vyskočia návrhy na úpravu, z ktorých je potrebné vybrať chýbajúce údaje na mape, ktoré budete môcť následne doplniť, resp. odstrániť.

Google Mapy_uprava map (1)
Zdroj: Vosveteit

Spoločnosť aktuálne bližšie nešpecifikovala v akej frekvencii bude upravovať mapy po nahlásení zmien a ani aké pravidlá platia pre tieto úpravy. Je však pravdepodobné, že aby došlo k zmene, tak bude potrebné nahlásiť zmenu viacerými používateľmi. Potom, ako nahlásite zmenu, tak uvidíte upozornenie, ako môžete vidieť nižšie. Nedôjde však k okamžitej úprave mapy.

Google Mapy_nahlasenie zmien
Zdroj: Vosveteit

Ako hodnotíte túto novú funkciu? Už sa vám niekedy stalo, že vám Mapy zobrazovali ulicu, ktorá neexistuje, respektíve naopak? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close