ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google – čitateľné komixy vďaka Bubble zoom!


Múdre telefóny a tablety sa stali za posledné desaťročie primárnymi zdrojmi informácii. Zatiaľ čo e-mailywebové stránky majú ohľadom komunikácie najviac fanúšikov, časopisykomixy si musia svoje miesto v digitálnom svete  vybojovať.

Avšak aj obyčajné  čítanie komixov na internete môže spôsobiť isté problémy. Hlavne na zariadeniach s menšími obrazovkami. Aj keď si manipuláciou dokážeme komix posunúť, priblížiť, oddialiť, často sa z príjemného zážitku  stane otrava.

Bubble zoom pre aplikáciu Google Play Books

Spoločnosť Google sa  zaoberá aj takýmito problémami. Preto sa rozhodla zaviesť novú funkciu s názvom Bubble zoom do najnovšej verzie aplikácie Google Play Books pre Android. Rovnakú technológiu ktorá sa používa na rozpoznanie objektov na fotografiách, použila aj na identifikáciu bublín v komixe. Všetci  čitatelia môžu kliknúť na bublinu a tá im text v nej zväčší. Spoločnosti MarvelDC Comics podporujú technický náhľad aplikácie Bubble zoom. Google  znížil cenu vybraných komixov na obchode Google Play  až o 50%. Ponuku sledujte pomocou kódu  SDCC2016 od 24.  júla  2016.

Google vo svojom oznámení spomenul, že si dáva za cieľ priniesť čitateľné bubliny do všetkých komixov a manga, aké kedy vrobil.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky