APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google chystá pre aplikáciu Správy šikovnú funkciu, ktorú určite oceníte! O čo ide?

Google chystá zmeny vo svojej aplikácii pre posielanie SMS a RCS správ. Pozrite sa, aká nová funkcia do aplikácie zavíta!

Poznáte ten prípad, kedy s niekým komunikujete cez správy, no zabudnete mu odpísať? Druhá strana z toho nie je nadšená a nakoniec vám to ešte spôsobí nemilé problémy. Posielanie správ v smartfónoch je dnes bežnou vecou a dá sa povedať, že je využívanejšia ako volanie. I tak sa však občas stane, že ste príliš zaneprázdnení a jednoducho zabudnete odpísať. Tomuto má však po novom zabrániť aplikácia od spoločnosti Google s názvom Správy, ktorá by mala priniesť funkciu tzv. štuchnutí, informuje portál androidauthority.com. Ako to bude fungovať? Pozrite sa na to spolu s nami!

S aplikáciou od Google na svoje správy už nezabudnete

Spoločnosť Google je medzi smartfónmi naozaj gigantom. Množstvo predinštalovaných aplikácií v smartfónoch s operačným systémom Android je najmä od Googlu a práve preto sa spoločnosť snaží stále prinášať novinky. Najnovšie sa tak sústredí na aplikáciu Správy, ktorá má priniesť funkciu tzv. štuchnutí. Pôjde o funkciu, ktorú už poznáme napríklad z aplikácie Gmail. A ak viete o čom vravíme, váš smartfón vás jednoducho upozorní na to, že ste ešte na správu nereagovali.

Na výber budete mať dokonca z dvoch možností a správy budú klasifikované dvoma spôsobmi. Jeden typ správ je ten, na ktoré ste zabudli odpísať a smartfón vás upozorní, aby ste na správu reagovali. Druhým typom však budú správy, na ktoré nereagovala druhá strana a upozorní vás, že by ste mali opäť poslať správu.

Kedy táto funkcia príde do smartfónov?

Ako to je už zvykom, stále nie je jasné, či táto funkcia príde na verejnosť, alebo ostane len ako interný pokus spoločnosti Google. Vzhľadom však k tomu, že funkcia už je dlhšiu dobu dostupná práve v aplikácii Gmail taktiež od Googlu očakávame, že by sa táto novinka naozaj mohla dostať do smartfónov vo veľmi blízkej dobe.

V súčasnosti si však v aplikácii môžete takéto podobné upozornenia manuálne nastaviť. Ak by sa vám však nechcelo nad týmto manuálne premýšľať, tak nová funkcia štuchnutí by mala byť aktivovaná automaticky bez toho, aby ste na ňu museli myslieť.

Čo poviete, pozdáva sa vám táto novinka v aplikácii Google Správy? Alebo patríte medzi tých, čo starostlivo sledujú, či na správy odpísali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close