TECH

Nový Google Chrome bude automaticky blokovať reklamy

Google v rámci vybraných (testovacích) verzií internetového prehliadača Chrome implementoval funkciu automatického blokovania reklám. Najnovšie túto funkcionalitu sa chystá priniesť aj do verzie prehliadača Chrome 71.

 „Od decembra 2018 Chrome 71 odstráni všetky reklamy na malom počte stránok, na ktorých pretrváva porušenie pravidiel. Majitelia webových stránok môžu používať správu o konzolu Google na zistenie, či ich stránky obsahujú niektoré porušujúce pravidlá, ktoré je potrebné opraviť alebo odstrániť.

Vivek Sekhar zo spoločnosti Google povedal: Vlastníci stránok budú mať k dispozícii 30-dňové okno na opravu pravidiel predtým ako prehliadač Chrome odstráni reklamy. „

Dobrým príkladom reklám, ktoré porušujú pravidlá Google sú reklamy na rôznych webových serveroch, ktoré ponúkajú streamovacie služby (filmy, seriály,…).

Zdroj: Chromium blog

Dostupnosť internetového prehliadača Chrome vo verzii 71 je naplánovaná na začiatok decembra. Nedočkavci však môžu túto funkcionalitu vyskúšať už dnes prostredníctvom beta zostavení.

Zdroj: Chromium blog

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close