SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google Chrome je najrozšírenejší. Internet Explorer mu dýcha na chrbát

Po pravidelných reportoch ohľadne aktuálneho stavu operačných systémov Windows 10, Windows 10 Mobile a Windows Phone na trhu s mobilnými a PC zariadeniami tu máme pre vás ďalšie štatistiky, ale tentokrát sa budú týkať rozšírenosti jednotlivých internetových prehliadačov.

Z dát pochádzajúcich od NetMarketShare vyplýva, že najrozšírenejším internetovým prehliadačom je Chrome od spoločnosti Google, ktorý má 41,67 % podiel na trhu. Druhým najrozšírenejším internetovým prehliadačom je Internet Explorer s 41,37 % podielom. Tretiu priečku obsadil internetový prehliadač Firefox s 9,76 % podielom, štvrtý je Safari prehliadač od spoločnosti Apple s 4,91 % a piatu priečku obsadil prehliadač Opera s 1,89 % podielom.

Zhrnutie podielov jednotlivých internetových prehliadačov

  • Chrome – 41.67%
  • Internet Explorer – 41.37%
  • Firefox – 9.76%
  • Safari – 4.91%
  • Opera – 1.89%

 Ktorý internetový prehliadač používate vy?

Zdroj: NetShareMarket

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close