ANDROIDAplikácie

Google Chrome na Androide dosiahol ďalší míľnik, 5-miliárd stiahnutí z obchodu Google Play

Do elitného klubu aplikácií s 5-miliardami stiahnutí v obchode Google Play sa pridáva internetový prehliadač Google Chrome

Do elitného klubu aplikácií, ktoré sa chvália 5-miliardami stiahnutí z obchodu Google Play sa pripája internetový prehliadač Google Chrome. Na tému upozorňuje portál Androidpolice.com.

Aktuálne medzi aplikáciami, ktoré sa môžu pochváliť v kolónke „stiahnutí“ číslom 5-miliárd nájdeme ešte aplikácie Google Maps, G-mail, Google Search, či Youtube. Druhým dychom však treba dodať, že číslo je nafúknuté aj o predinštalované služby od spoločnosti Google v systéme Android. V každom prípade však možno povedať, že Google Chrome je aktuálne číslo 1. vo svete internetových prehliadačoch, ako na smartfónov tak aj na desktope.

Zdroj: VoSveteIt.sk

Mimochodom, Google podľa posledných správ pracuje na viacerých vylepšeniach internetového prehliadača. Za spomenutie stojí napríklad mód Obraz-v-obraze, ktorý má umožniť zobrazovania okien prehliadača nad inými aplikáciami. Tento režim je už k dispozícii pre stolovú verziu a pre niektoré aplikácie v operačnom systéme Android, ako je YouTube, VLC Player, Filmy Google Play, Google Duo a Mapy Google.

Ďalšou novinkou by malo byť hlbšie prepojenie prehliadača Chrome na smartfónoch spolu s desktopovou verziou prehliadača. Používatelia by tak mali získať širšie možnosti synchronizácie ako aj zdieľania súborov medzi jednotlivými zariadeniami.

Chrome: rýchly a bezpečný
Chrome: rýchly a bezpečný
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close