ANDROIDAppleSpravodajstvo

Google chce zjednodušiť prechod z iPhone zariadení na Android smartfóny. Ako to chce docieliť?

Google pracuje na špeciálnej aplikácii, prostredníctvom ktorej bude možné preniesť dáta a aplikácie z iPhone smartfónov, do Android zariadení.

Kúpa nového smartfónu je pre mnohých radostnou chvíľou, ale nájde sa aj veľká skupina ľudí, ktorej výmena zariadenia nie je po chuti. Dôvodom je, že prenos dát medzi zariadeniami a „rozbehávania“ nového smartfónu, môže zabrať aj niekoľko hodín. Obzvlášť, ak potrebujeme manuálne stiahnuť desiatky aplikácií a prihlasovať sa do nich. Nehovor viac o tom, že prechod z jednej platformy na druhú, býva ešte o čosi náročnejším. Teda napríklad z Androidu na iOS, alebo opačne.

Google chce zjednodušiť prenos dát z iPhone zariadení do Androidu

Samotný prechod medzi platformami, konkrétne z iOS na Android, by mohol byť do budúcnosti o niečo jednoduchším. Ako informuje portál 9to5google, tak spoločnosť Google pracuje na aplikácii, ktorá by mala zjednodušiť prenos dát z jedného zariadenia do druhého.

Portál konkrétne upozorňuje na aplikáciu „Prepnúť na Android“, ktorá je aktuálne vo vývoji. Aplikácia by mala umožniť preniesť dáta z iPhone smartfónu do Android zariadenia. Doteraz, jediným spôsobom ako preniesť údaje, bolo zálohovať dáta v cloude, napríklad v službe Google Disk, a následne ich stiahnuť do nového zariadenia. Týmto spôsobom nie je však možné preniesť aplikácie, ale len údaje, akými sú napríklad fotografie, či hudba.

9to5Google objavilo v aplikácii „Nástroj na obnovu údajov“ vo verzii 1.0.382048734 odkaz na novú aplikáciu „Prepnúť na Android“, ktorá je podobnou aplikácii „Presunúť do systému iOS“, čo je aplikácia vytvorená spoločnosť Apple, ktorá má zjednodušiť prechod z Androidu na iOS.

Aplikácia by mala fungovať na tom princípe, že používateľ si ju stiahne do svojho iPhone zariadenia. Následne, aplikácia umožní vytvoriť miestnu Wi-Fi sieť, ku ktorej sa bude potrebné pripojiť z Android zariadenia. Potom používateľ bude mať k dispozícii možnosť prenosu údajov z iPhone smartfónu do Androidu.

Aktuálne nie je presne známe, ako bude prebiehať prenos aplikácií. Ide predsa len o dva rozličné operačné systémy. Môžeme však očakávať, že Google sa bude snažiť na základe algoritmov rozoznať iOS aplikácie nainštalované v iPhone zariadení, ku ktorým priradí ekvivalent Android aplikácií. Následne, pravdepodobne používateľom umožní vybrať si aplikácie, ktoré si budú môcť stiahnuť do smartfónu z obchodu Play.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close