SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google chce zatočiť s falošnými správami. Prichádza s novým nástrojom, ktorý by ich mal odhaliť

Falošné správy alebo takzvané hoaxy sa v tejto dobe šíria internetom rýchlejšie ako svetlo, a častokrát prostredníctvom nich šikovnejší marketéri alebo demagógovia dokážu meniť názory ľudí. Napríklad s šírením falošných správ, ktoré menili názory ľudí sa v poslednej dobe diskutovali aj v súvislosti s voľbami amerického prezidenta či „brexitom“ Veľkej Británie, ktoré malú údajne významný vplyv na výsledky volieb. Mimochodom, nemalú spŕška kritiky sa vzniesla aj na najväčšiu sociálnu sieť na svete, ktorá začala proti týmto nepravdivým správam už bojovať.

Podobné aktivity začal vyvíjať ďalší americký gigant – Google, ktorý pre verejnosť sprístupnil nástroj na kontrolu faktov. Tento nástroj pritom pracuje na základe toho, ako daný fakt označili odborné organizácie, nie teda bežní používatelia internetu.

Tieto informácie týkajúce sa pravdivosti jednotlivých faktov by sa mali následne zobrazovať v rámci vyhľadávania, príklad ako to vyzerá si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Thechrunch

Zdroj: Thechrunch, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky