ANDROIDAppleSpravodajstvo

Google chce spolupracovať so spoločnosťou Apple. Vzniknúť by tak mohli významné projekty

S jedným zo svojich najväčších konkurentov by chcel Sundar Pichai nadviazať bližšiu spoluprácu

Vo svete technologických gigantov sa črtá ďalšia obrovská spolupráca, o ktorej by sa väčšine z nás ani nesnívalo. Generálny riaditeľ spoločnosti Google, Sundar Pichai, sa totižto v nedávnom rozhovore pre portál Wired vyjadril, že s jedným z najväčších konkurentov – spoločnosťou Apple, by rád nadviazal hlbšiu spoluprácu.

Sledovanie kontaktov v rámci ekosystémov Android aj iOS

Obaja americkí technologickí giganti spojili svoje vývojárske sily len nedávno, keď sa spoločne pustili do projektu vytvorenia špeciálnych API v rámci operačných systémov iOS a Android, ktoré majú za úlohu „sledovať“ bližší kontakt ľudí počas koronavírusovej pandémie. Celý systém nových API sa spolieha na komunikáciu smartfónov medzi sebou, ktoré v prípade výskytu pozitívneho pacienta dokážu informovať miestnych hygienikov o tom, aké smartfóny sa v blízkej minulosti vyskytli v blízkosti smartfónu pozitívneho pacienta. Kvôli nutnej kompatibilite medzi oboma platformami tak museli spoločnosti zvoliť formu úzkej spolupráce, ktorá podľa všetkého celý proces urýchlila a priniesla skoré výsledky.

„Obidve strany si veľmi rýchlo uvedomili, že na to, aby systém fungoval dobre, musí byť k dispozícii všade. Inžinierske tímy pracujúce na Androide ako aj na iOS sa tak začali samé od seba informovať a oslovovať v rámci spolupráce. V určitom okamihu sme sa s Timom (generálnym riaditeľom spoločnosti Apple – Timom Cookom) rozhodli vymeniť si určité poznámky a informácie a hovoriť priamo,“ uviedol Sundar Pichai v rozhovore pre Wired.

Črtajú sa ďalšie formy spolupráce

Na otázku, či plánuje spoločnosť Google naďalej spolupracovať so spoločnosťou Apple odpovedal Sundar Pichai kladne, čo by mohlo znamenať, že technologickí giganti majú v rukáve ďalšie veľké spolupráce, o ktorých zatiaľ nechcú bližšie hovoriť. Ako však uviedol samotný CEO spoločnosti Google:„Veľké spoločnosti spolupracujúce na službách pre spoločnosť sú pre svet skutočne dobré. Zaviazal som sa nájsť ďalšie príležitosti a myslím si, že sme s Timom na rovnakej lodi.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close