BezpečnosťSpravodajstvo

Google chce byť ešte viac integrovaný v našich životoch. Pracuje na chytrej debetnej karte

Budeme v budúcnosti platiť platobnou kartou od spoločnosti Google?

Spoločnosť Google je vo viacerých odvetviach svojho podnikania inovátorom, ktorý prináša technológie bližšie k ľuďom. Google bol napríklad jednou z prvých spoločností, ktorá začala integrovať bankové prostriedky s mobilnými platbami. Portál techcrunch.com prišiel s viacerými snímkami a vizualizáciami, ktoré zachytávajú debetnú kartu spoločnosti Google. Podľa zdrojov portálu by mala karta ponúknuť možnosť platby, tak ako sme zvyknutí na to pri bežných bankových kartách. To samozrejme nie je všetko. Okrem iného by mala byť prepojená  s Google aplikáciami, ktoré by mali byť schopné monitorovať nákupy, kontrolovať zostatok na účet, prípadne ponúkať možnosť zablokovania účtu a podobne.

Prinesie Google vlastnú debetnú kartu?

Portálu pripravovaný projekt, ktorý by mal na konci dňa konkurovať službe Apple Pay a Apple Card, potvrdil aj ďalší zdroj. V súčasnosti služby Google Pay povoľuje iba online platby a peer-to-peer (peer-to-peer vo všeobecnosti charakterizuje prevod finančných prostriedkov z jedného účtu na druhý bez priameho zapojenia tretej strany. Najväčšími hráčmi v tejto oblasti sú napríklad PayPal či Square Cash. Vo svojej podstate ide o rýchlejší a komfortnejší spôsob odosielanie a prijímania platieb obzvlášť v prípade súkromných osôb, ako prostredníctvom tradičných bánk).

Google Pay_debetna karta_nahlad
Zdroj: techcrunch.com

V prípade vytvorenia inteligentnej debetnej karty sa spoločnosti Google môžu otvoriť nové možnosti podnikania s potenciálne vysokými ziskami. Spoločnosť by mohla potenciálne účtovať výmenné poplatky za nákupy uskutočnené kartou, poplatky za bežný účet a v neposlednom rade získa množstvo informácií o tom, čo ľudia kupujú a v akých cenových reláciách. V dôsledku toho by bola spoločnosť napríklad  schopná lepšie cieliť reklamné kampane  pomocou ich reklamnej platformy. Portál následne kontaktoval aj samotnú spoločnosť, ktorá jej potvrdila, že pracujú na projekte. Google konkrétne reagovali slovami nižšie:

„Skúmame spôsoby, ako môžeme spolupracovať s bankami a úverovými združeniami v USA a ponúkať inteligentné kontrolné účty prostredníctvom služby Google Pay. Pomáhame zákazníkom využívať užitočné informácie a nástroje na zostavovanie rozpočtu a zároveň im ponechávame ich peniaze na účte FDIC alebo NCUA-poistenom účte. Našimi hlavnými partnermi sú dnes Citi a Stanford Federal Credit Union a tešíme sa na ďalšie podrobnosti v nasledujúcich mesiacoch.“

Nateraz podľa dostupných informácií má spoločnosť Google zjavne v pláne umožniť partnerským bankám a rôznym úverovým zväzom základnú finančnú infraštruktúru. V budúcnosti sa to však môže teoreticky zmeniť, a Google bude ponúkať komplexnejšie služby. To však ukáže až čas.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close