Spravodajstvo

Google Assistant prichádza s podporou hlasového potvrdzovania platieb

Overenie platby pin kódom, či odtlačkom prsta je zrejme "moc jednoduché". Google prichádza s ďalšou možnosťou overenia používateľa

Spoločnosť Google prináša do svojich služieb ďalšiu možnosť, ako overiť online platbu, či už priamo fyzicky v reštaurácii, alebo pri online nákupe prostredníctvom rôznych platobných brán. Podľa najnovších správ portálu Android Police totižto prináša spoločnosť Google možnosť overenia platieb pomocou hlasu používateľa. Táto novinka je už v týchto momentoch dostupná priamo v Google Assistant-ovi, no momentálne je určená iba pre vybraných používateľov, keďže je v pilotnej fáze testovania.

Staré známe rozpoznávanie hlasu používateľa

Rozpoznávanie hlasu používateľa nie je pre Google Asssitant-a žiadna novinka. Funkcia s názvom Voice Match je súčasťou digitálneho asistenta už dlhšiu dobu, no doposiaľ fungovala iba v špecifických prípadoch, napríklad v momente, keď sa používateľ pýtal na bližšie osobné, či citlivé informácie, alebo v prípade, že chcel používateľ spustiť hlasového asistenta, pri nastavení jedného hlasu by sa tak asistent spúšťal iba v prípade, že naň rozpráva zvolená autorizovaná osoba.

Pin kód, či odtlačok prsta sú „out“

Najnovšie však funkcia Voice Match prichádza aj do online platobného priestoru, kde ju bude možné využiť na overovanie platieb. V prípade platby vás vyzve Google Assistant k tomu, aby ste autorizovali platbu vašim hlasom. Príliš veľa informácií o tomto spôsobe využitia síce zatiaľ nemáme, no spoločnosť Google v reakcii na medializované správy uviedla, že momentálne funguje v obmedzenom režime – má nastavenú maximálnu hodnotu pre jednotlivé transakcie a je zároveň obmedzený počet transakcií, ktoré sa môžu vykonať takýmto spôsobom.

google assistant overenie platby hlasom
Zdroj: Android Police

Pochopiteľne, autorizácia pin kódom či odtlačkom prsta sa z dnešných zariadení tak skoro nevytratí. Je jasné, že hlavným cieľom spoločnosti Google je priniesť možnosť online nákupov aj na zariadenia, ktoré nedisponujú žiadnym spôsobom biometrickej autentifikácie (prst, tvárová biometria), respektíve nemajú klávesnicu. Na mysli máme zariadenia ako inteligentné reproduktory, displeje, či iné inteligentné zariadenia v domácnosti.

Keďže je funkcia už v pilotnej fáze testovania, jej dostupnosť pre masy by mala byť iba otázkou času. Bohužiaľ, o jej dostupnosti v našich končinách zatiaľ nemáme žiadne informácie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close