NávodySpravodajstvo

Google Alerts: Takto si môžete zapnúť službu, prostredníctvom ktorej budete upozornený na zaujímavý obsah na internete

Pozrite sa, ako si môžete nastaviť službu Google Alerts, prostredníctvom ktorej môžete dostávať tipy na zaujímavý obsah z vašich obľúbených stránok a internetu.

Mnohí z nás pristupujú k najnovším správam prostredníctvom sociálnych sietí, najmä Facebooku. Prípadne prostredníctvom aplikácií, ako sú Google Správy, či kanál objaviť v prehliadači Chrome a podobne. Ide o služby, ktoré sú medzi používateľmi nesmierne populárne. Majú však jeden háčik, obsah ktorý vidíme, vieme ovplyvniť len nepriamo.

Algoritmy, ktoré nám zobrazujú obsah fungujú najmä na základe našej minulej aktivity. Vzhľadom na to, že tak ako na sociálnych sieťach, tak i v rôznych feedoch s článkami interagujeme častokrát „s rovnakými stránkami“ a s podobným obsahom, tak plynúcim časom sa v čoraz väčšej miere cyklíme v obmedzenom počte webstránok, odkiaľ čerpáme informácie. Dovoľte nám dať vám preto do pozornosti službu Google Alerts, prostredníctvom ktorej môžete monitorovať obsah z vašich obľúbených stránok, ktoré sa vám nezobrazujú na Facebooku, či naprieč rôznymi aplikáciami a platformami, ale i témy ako také, ktoré vás zaujímajú.

Takto môžete dostávať upozornenia na zaujímavý obsah z vašich obľúbených stránok a internetu

Google Alerts, ako už asi tušíte, tak je služba vyvinutá spoločnosťou Google. Služba umožňuje sledovať webové stránky, ale i témy, ktoré vás zaujímajú. Následne si môžete nastaviť frekvenciu, ako často vám bude Google posielať prostredníctvom e-mailu upozornenia na zaujímavý obsah.

Potom, ako si otvoríte stránku Google Alerts, tak do vyhľadávacieho poľa vložte URL adresu stránky, z ktorej chcete dostávať tipy na zaujímavý obsah. Ako môžete vidieť nižšie, tak následne vám systém ponúkne možnosti prispôsobenia preferencií, prostredníctvom ktorých si budete môcť nastaviť frekvenciu upozornení. Následne, ako si nastavíte vaše preferencie, tak stlačte tlačidlo „Vytvoriť upozornenie“.

Google upozornenie_ako nastavit_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sme už vyššie povedali, tak služba vám rovnako umožňuje sledovať i témy, ktoré vás zaujímajú. V tomto prípade stačí vložiť kategóriu správ, či tému, o ktorej chcete byť pravidelne informovaný. Rovnako aj v tomto prípade, potom ako kliknete na ponuku Zobraziť možnosti, tak si budete môcť prispôsobiť frekvenciu upozornení na zaujímavý obsah.

Google Alerts_upozornenia na temy
Zdroj: Vosveteit.sk

Dovoľte nám dať vám do pozornosti i možnosť globálnych nastavení upozornení, kde si viete prispôsobiť čas, ako aj frekvenciu upozornení na zaujímavý obsah pre všetky stránky a témy, ktoré sledujete. Ako môžete vidieť na snímke nižšie, tak k týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako kliknete na ozubené koliesko.

Google Alerts_globalne nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako si zapnete túto funkciu, tak vám Google bude v pravidelnom intervale posielať prehľad správ prostredníctvom e-mailu, ktorý vyzerá nasledovne.

Google Alerts_ako vyzera upozornenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, ze tip na službu bol pre vás užitočným. Budeme radi, ak nás podporíte, či už sledovaním na sociálnej sieti Facebook, alebo prostredníctvom zdieľania článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close