TECH

Google aktualizoval mapy. Zem bude zobrazovať novou presnejšou technológiou, ktorá neskresľuje veľkosť objektov

Google prostredníctvom svojej oficiálnej Twitter stránky oznámil, že aktualizoval službu Google Maps. Update sa konkrétne týka nového spôsobu zobrazovania Zeme. Po novom sa nebude zobrazovať ako plochá, ale guľatá.

Doteraz Google využíval technológiu projekcie Mercator, ktorá zobrazovala planétu na rovný povrch. Málo viacero výhod ako aj nevýhod. Tou najvýznamnejšou nevýhodou bolo to, že objekty bližšie k pólom boli väčšie ako v skutočnosti sú. Dobrým príkladom je veľkosť Grónska, ktorá v porovnaní s Afrikou bola v tomto prípade väčšia, ale v skutočnosti je Afrika 14-kráť väčšia. Na druhej strane výhodou bola tlač máp, ktorá bola jednoduchšia.

Google na svojom blogu vysvetľuje, že technológiu Mercator využívali od roku 2009 z dôvodu, že umožňovala lepšie vykreslovanie komunikácií. Funkcia je aktuálne dostupná len v rámci desktop zariadení.

Zdroj: Twitter, Google blog, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close