APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google aktualizoval aplikáciu Google Lens. Nové funkcie sú dostupné už aj pre Slovákov

Najnovšia aktualizácie aplikácie Google Lens prináša viacero nových funkcií, ktoré Vám zvýšia produktivitu

Google Lens je jednou z aplikácií, ktorá by nemala nikomu v smartfóne chýbať. Ide vskutku o veľmi inteligentnú aplikáciu, ktorá dokáže prekladať text, vyhľadávať informácie o produktoch, identifikovať rôzne neznáme predmety (napr. rastliny) a podobne, a to všetko prostredníctvom kamery smartfónu. Najnovšie Google hlási ďalšie vylepšenia aplikácie.

Google Lens získava nové funkcie

Kopírovanie textu do  počítača

Prvú funkciu ocení každý, kto pracuje s fyzickými  dokumentmi a potrebuje ich upravovať v digitálnej podobe. Google Lens dokázal doteraz skenovať dokumenty a napríklad  prekladať ich. Najnovšie však pribudla ďalšia vítaná funkciu. Po oskenovaní dokumentu bude môcť používateľ skopírovať text a poslať ho do ďalšie zariadenia, kde ho bude môcť upravovať. Ako môžete vidieť nižšie, tak funkcia funguje na velmi jednoduchom princípe, po oskenovaní dokumentu používateľ zvolí možnosť „Kopírovať do počítača“ a následne s textom budete môcť pracovať v počítači.

Google na svojich stránkach píše, že funkcia je dostupná len za podmienky, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu prehliadača Chrome, a to ako na smartfóne, tak aj na počítači.

Prečítanie textu

V súčasnosti pomocou kamery smartfónu a aplikácie Google Lens, ako sme v úvode spomínali, bolo možné predkladať text z cudzieho jazyka jednoduchým nasnímaním textu. Najnovšie však aplikácia umožňuje aj jeho prečítanie pomocou ikonky Počúvať, ktorú uvidíte v spodnej časti displeja po nasnímaní a vyznačení textu. Aplikácia je zároveň text čítať v rôznych jazykoch.

Rýchle vyhľadanie významu textu

Určite ste sa už stretli s tým, že ste čítali nejaký text a vyskytol sa v ňom odborný pojem, ktorému ste nerozumeli. Tak na tento problém reaguje nová funkcia v Google Lens, ktorá umožňuje vyhľadanie význam vyznačeného textu. Používateľ len vyznačí text a následne potiahne prstom zdola na hor. Google mu po tom ponúkne výsledky vyhľadávania.

Google Lens_vyhladanie vyznamnu pojmu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak všetky funkcie sú dostupné už aj v našom regióne. Ak ich ešte neevidujete, tak si aplikáciu môžete aktualizovať prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

V prípade iOS zariadení nové funkcie nie sú ešte dostupné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky