Návody

Gmail toho ponúka viac, než ste mysleli: 7 „skrytých“ funkcií, ktoré zmenia spôsob, akým schránku používate

Google postupne pridával do svojej mailovej schránky rôzne vychytávky, ktoré sme mohli často prehliadať.

Dnes už takmer každý využíva mailovú schránku od Googlu, Gmail, no nie každý si uvedomuje, že táto platforma má v sebe zabudovaných niekoľko špeciálnych funkcií.

Samozrejme, že nejdeme opisovať to, ako poslať mail, alebo ako si utriediť schránku, či nájsť konkrétnu prílohu. O niektorých užitočných tipoch sme písali aj v predchádzajúcom článku, no dnes si priblížime „vychytávky“ o ktorých ste možno nevedeli.

Naplánujte si odoslanie e-mailu

Vedeli ste, že jednou s najnovších funkcií je možnosť určiť presný čas, kedy majú byť maily odoslané. Či už ide o zadanie do školy, alebo dôležitý pracovný mail, už nemusíte čakať a neustále naňho myslieť, no môžete si naplánovať, kedy sa má odoslať.

Môžete to spraviť úplne jednoducho. Napíšte mail a pri možnosti odoslať uvidíte malú šípku. Kliknite na ňu a uvidíte možnosť naplánovať odoslanie.

Súkromné správy

Ak potrebujete niekomu poslať citlivú správu, tento režim je práve pre vás. Súkromná správa zamedzí príjemcovi kopírovať, či sťahovať text správy a prílohy. To ale nie je všetko. V tomto nastavení môžete určiť aj expiračnú dobu mailu.

Počas písania mailu si na dolnej lište nájdite ikonu zámku. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí Dôverný režim, v ktorom nájdete všetky potrebné nastavenia.

Offline režim

Mailovú schránku môžete vidieť aj bez pripojenia na internet, ak sa rozhodnete aktivovať offline režim. V tomto režime uvidíte maily, ktoré sa uložili na váš počítač a sú vám k dispozícii prakticky kedykoľvek.

Otvorte si nastavenia v pravom hornom rohu a nájdite podkategóriu offline. V nej nájdete možnosť zapnúť offline poštu.

Panel čítania

Defaultne vám Gmail zobrazuje zoznam konverzácií, no ak chcete mať k dispozícii viac informácií, funkcia panel čítania vám ich dá. Ak ju chcete zapnúť, kliknite na nastavenia v pravom hornom rohu a úplne naspodku nájdite panel čítania.

Pridať ďalšiu e-mailovú adresu

Do Gmailu môžete pridať e-mailové adresy z rôznych účtov. Zaujímavou funkciou v tomto prípade je, že aj pri iných adresách Google uplatní rovnakú ochranu pred spamom, ako v prípade originálnej, gmailovej adresy.

Ak si chcete do Gmailu pridať ďalšiu adresu, kliknite na nastavenia v pravom hornom rohu a kliknite na rozšírené nastavenia. V kolónke účty a import nájdete možnosť pridania ďalšej adresy.

Preložiť emaily

Vedeli ste o tom, že je služba Google translate priamo integrovaná v mailovej schránke? Môžete si tak preložiť akýkoľvek mail, ktorý vám príde. Jednoducho si ho otvorte a pod ikonou odosielateľa by ste mali vidieť možnosť preložiť mail do slovenčiny.

Zrušiť odosielanie mailu

Poslali ste niekomu mail, ktorý mal byť určený niekomu inému? Aj to sa stáva no Gmail vám umožňuje stiahnuť mail, ktorý je v štádiu posielania. V nastaveniach nájdite všetky nastavenia a hneď na úvodnom okne nájdete možnosť zrušenie odoslania.

7 užitočných funkcii Gmailu
Zdroj: vosveteit.sk

Ide o užitočnú funkciu, no ako sami zistíte, oddialiť odoslanie môžete najviac o 30 sekúnd. Malo by to ale byť dostatok času na napravenie chýb.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close