Spravodajstvo

Gmail prejde úpravami. Pozrite sa, aké zmeny nás čakajú v priebehu najbližších dní až týždňov!

Google začína distribuovať niekoľko vylepšení pre desktopového klienta Gmail. Zmeny súvisia najmä s tým, ako vidíme adresátov správ, od avataru, až po ich meno.

E-mailový klient Gmail v súčasnosti patrí medzi služby, ktoré sa tešia veľkej obľube a výnimkou nie je ani náš región. V poslednej dobe prešiel viacerými zmenami, najmä v prípade jeho mobilnej verzie. Tentokrát si spoločnosť Google pripravila niekoľko zmien a vylepšení pre desktopovú verziu e-mailové klienta. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu. Poďme sa pozrieť na to, čo sa zmení!

Ak pracujete pravidelne s e-mailovými správami, tak pravdepodobne viete, že nie je náročné spraviť chybu a poslať napríklad e-mail nesprávnej osobe. Zatiaľ, ak ide o neškodný e-mail, tak to nie je problém, ale v prípade pracovných správ, si môžeme poriadne zavariť a to hlavne v prípadoch, ak omylom vypustíme do sveta nejaké obchodné tajomstvo, či inú cennú informáciu.

Spoločnosť Google preto už dlhé roky pracuje na zlepšení svojho webového klienta, aby zabránila nechcenému odoslaniu správ. Môže ísť napríklad o funkciu zvrátenia odoslania správy, keď si uvedomíme, že sme ju poslali nesprávnej osobe. Prípadne, ak si rozmyslíme odoslanie správy, lebo sme v nej napísali niečo zle. Najnovšie zmeny, ktoré spoločnosť predstavuje, prinesú viac kontroly nad tým, komu a čo odosielame.

E-mailové adresy sa budú zobrazovať spolu s avatarom

Jednou z noviniek, ktorú prináša Google do e-mailového klienta je, že pri odosielaní správ, budeme vidieť všetky e-mailové kontakty spolu aj s avatarom. Vďaka tejto funkcii, by mohlo dôjsť k eliminácii nechcenej zámeny e-mailových adries pri odosielaní správ, ktoré majú podobné e-mailové adresy.

Gmail kontakty s avatarom
Zdroj: Google

Jednou z ďalších noviniek je, že ak do konverzácie pripojíte omylom ďalšiu osobu, tak vás na to služba upozorní. Ako môžete vidieť nižšie v náhľade, tak upozornenie je vcelku veľké a na prvý pohľad dobre viditeľné.

Gmail funkcia upozornenia ze pridavame do konverzacie neznamu osobu
Zdroj: Google

Lepšia indikácia, či kontakt sme už pridali do konverzácie

Google ďalej pri pridávaní kontaktov do konverzácie, resp. medzi adresátov správy, bude lepšie viditeľne oddeľovať kontakty, ktoré sú už pridané, a ktoré nie. Viď snímku obrazovky nižšie.

Gmail funkcia odlisenia kontaktov ktore su pridane do konverzacie
Zdroj: Google

Ďalšou novinkou je, že e-mailovým kontaktom budeme môcť udeľovať i vlastné mená, aby sme ich vedeli jednoduchšie odlíšiť od ostatných kontaktov. Funkciu napríklad oceníte v prípadoch, ak vaše kontakty, používajú namiesto reálnych mien pseudonyma.

gmail funkcia pomenovania kontaktu vlastnym menom
Zdroj: Google

Funkcie vyššie by mali byť postupne distribuované pre všetkých používateľov pričom malo by sa tak stať najneskôr o 8. novembra. Pevne veríme, že zmeny vyššie sa vám páčia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close