ANDROIDSpravodajstvo

Gmail pre Android už čoskoro umožní plánované odoslanie e-mailov

Populárny e-mailový klient Gmail pre operačný systém Android už čoskoro obdrží jednu z dlho očakávaných funkcii. Najnovšia verzia aplikácie Gmail pre Android totižto vo svojom kóde skrýva funkciu dodatočného odoslania e-mailu, čiže používateľ môže jednoducho naplánovať odoslanie e-mailu na požadovaný čas. O novinkách v novej verzii aplikácie tradične informoval zahraničný portál 9to5Google.com.

Plánované odosielanie e-mailov

Nová funkcionalita by mala používateľom umožniť naplánovanie odoslania e-mailu v rozsahu 2 minúty – 50 rokov. Zrušenie plánovaného odoslania e-mailu by malo byť úplne bezproblémové a rýchle.

Odosielanie e-mailov v offline režime

Skvelou správou je, že funkcia plánovaného odosielania bude fungovať aj v režime offline, keďže ide cez cloudové služby aplikácie Gmail. Používateľ tak môže naplánovať e-mail keď je napríklad v kancelárii, pričom ho naplánuje počas svojej dovolenky. Na dovolenke ale logicky nemusí byť pripojený ku internetu, poprípade nemusí mať ani zapnutý smartfón. Používateľ tak musí byť online iba v momente, kedy odoslanie e-mailu plánuje.

O funkcii sa povráva od minulého leta

O novej funkcii v aplikácii Gmail sa údajne povráva už od minulého leta, presnejšie od júla 2018. Podobná funkcia sa v aplikácii ocitla aj vtedy, no dnes to vyzerá tak, že sa konečne blížime do veľkého finálne.

Dátum sprístupnenia novej funkcie zatiaľ nepoznáme, no indície napovedajú, že sa jej dočkáme už v najbližšej veľkej aktualizácii aplikácie Gmail pre Android.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Gmail Gmail pre Android Plánované odoslanie e-mailu
Close
Close