NávodySpravodajstvo

Gmail čoskoro prejde ráznymi zmenami. Takto si aktivujete nové karty ako Chat, Miestnosti a ďalšie už teraz!

Pozrite sa, ako môžete zapnúť skorý prístup k novým kartám v aplikácii Gmail pre Android.

Služba Gmail patrí nepochybne medzi najpopulárnejších e-mailových klientov na trhu. Dôvodov je hneď niekoľko, od jednoduchého a prívetivého rozhrania, až po prepojenosť účtu s ďalšími službami. Nie tak dávno sme vám ukázali, ako si môžete spraviť napríklad lokálnu zálohu vašich e-mailov, alebo ako môžete odstrániť e-mailové správy, ktoré zaberajú príliš veľa ukladacieho priestoru. Ukazovali sme vám to hlavne z dôvodu, že už čoskoro budú v platnosti nové pravidlá dotýkajúce sa kapacity voľného úložného priestoru v službe Drive. Google totiž aktuálne ponúka bezplatnú zálohu fotografií, či vydeí zo smartfónu, ktorá sa nezarátava do 15GB priestoru. To sa bude však už čoskoro meniť.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu novinku, ktorá bola doposiaľ dostupnou len pre malú skupinu používateľov. Sú nimi nové karty v mobilnej verzii aplikácie, akými sú Chaty, Miestnosti, Stretnutia, či samotná karta s poštou. Toto nové rozhranie je najnovšie dostupné pre všetkých, len treba vedieť, kde hľadať.

Aktivujte si nové karty v Gmaile už dnes!

Samotné aktivovanie kariet nie je vôbec zložité a zaberie vám doslova pár sekúnd. Karty môžete aktivovať prostredníctvom cesty otvorenia aplikácie, potom zvoľte možnosť ponuky (tri čiarky v ľavom hornom rohu). Následne zrolujte ponuku smerom dole a zvoľte možnosť Nastavenia. V ďalšom kroku vyberte účet, pre ktorý chcete používať nové karty ovládania dostupné na hlavnej stránke s poštou. Potom zrolujte ponuku k sekcii Všeobecné kde povoľte funkciu  Chat (predvolený prístup). 

Následne, ako povolíte danú funkciu, tak dôjde k reštartovaniu aplikácie. Po opätovnom spustení, budete mať k dispozícii ponuku kariet, ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku. Okrem iného po kliknutí na ponuku aplikácie, nájdete vrchnej časti obrazovky váš stav, ktorý môže byť Aktívny, Režim bez vyrušení, či Nastaviť  neprítomnosť. Toto nastavenie slúži na to, aby ste deklarovali, či ste k dispozícii, alebo nie, k začatiu konverzácie.

Ako sa vám páčia nové karty v aplikácii Gmail? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close