SpravodajstvoXiaomi

Globálna distribúcia MIUI 12.5 začína, majitelia tohto modelu obdržiavajú aktualizáciu ako prví!

MIUI 12.5 oficiálne pristáva v prvom európskom modeli, Xiaomi však prekvapuje s plánom aktualizácií. Netradične debutuje v mid-range smartfóne!

Zatiaľ čo doteraz sme v Európe o MIUI 12.5 mohli len snívať a dennodenne kontrolovať príchod aktualizácie, prvý model z portfólia Xiaomi už aktualizáciu získava. Ide o oficiálnu distribúciu systému, ktorá prichádza priamo od Xiaomi. A podľa portálu Xiaomiadictos.com pri globálnom vypúšťaní systému spoločnosť zvolila iné poradie ako v Číne. Prvý model s MIUI 12.5 v Európe totiž prichádza z línie Redmi a patrí do kategórie mid-range smartfónov.

MIUI 12.5 v Európe

Ako sme už avizovali, prvý smartfón s MIUI 12.5 v globálnej (MI), resp. európskej (EU) verzii je z mid-range úrovne od Redmi. Na Slovensku však zatiaľ nie je úplne v predaji, dá sa však rezervovať, pretože už čoskoro bude debutovať i u nás.

Reč je o modeli Redmi Note 10S. Aktualizácia s názvom V12.5.5.0.RKLMIXM pre globálnu verziu a V12.5.3.0.RKLEUXM pre európsku verziu je už v obehu a s príchodom prvej oficiálnej OTA aktualizácie môžeme konštatovať, že distribúcia prvej vlny aktualizácií oficiálne začala.

Prvá vlna aktualizácií

Už pri uvádzaní nadstavby bolo uvedené, ktoré smartfóny získajú nadstavbu ako prvé. Boli medzi nimi prémiové smartfóny zo série Mi 10, Mi 10T či nový Mi 11. Redmi Note 10S zo strednej triedy vtedy však ešte predstavený nebol a nikto nečakal, že Xiaomi zvolí tento krok.

Podľa časového plánu teda do prvej vlny môžu spadať všetky nové zariadenia z radu Mi 11, Redmi Note 10 a taktiež nový Poco F3, ktorý bol taktiež predstavený až po uvedení novej nadstavby. Ktoré smartfóny teda patria oficiálne do prvej vlny aktualizácií na MIUI 12.5? Pozrite sa na ich zoznam.

Druhá vlna aktualizácií však prinesie MIUI 12.5 i do minuloročných a starších zariadení strednej triedy,  na kompletný zoznam podporovaných zariadení sa môžete pozrieť v tomto článku.

Zvažujete kúpu stredného modelu Redmi Note 10S? Alebo vás viac oslovila jeho Pro verzia? MIUI 12.5 je určite veľkým lákadlom a privolá k sebe mnoho nadšencov, čo myslíte vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close