NávodyXiaomi

Globálna a európska verzia MIUI: Na našom trhu nájdeme obe, aké sú však medzi nimi rozdiely?

Rozdielov medzi globálnou a európskou distribúciou MIUI nájdeme niekoľko. Pozrite sa, čo by ste mali o svojom systéme určite vedieť.

Keď sa rozprávame o aktualizáciách smartfónov u Xiaomi a ich dcérskych značiek, vždy spomíname či ide o európsku alebo globálnu verziu MIUI. I keď sa to možno nezdá, takáto malá zmena môže znamenať veľké rozdiely medzi smartfónmi. A o to viac mätúce to je, keď nájdeme ten istý model na našom trhu hneď v dvoch verziách. Aké rozdiely nájdeme medzi týmito typmi ROM? A ako vo vašom smartfóne zistiť, ktorú verziu vlastníte? Pozrite sa na odpoveď spolu s nami.

Aké rozdiely nájdeme medzi globálnou a európskou verziou MIUI?

Globálna a európska verzia nadstavby MIUI od Xiaomi neprináša rozdiely len v časoch aktualizácie. Samozrejme, tieto verzie nadstavby neprinášajú aktualizácie v tom istom čase. Môže sa tak stať, že aktualizácia môže byť dostupná pre váš model, no nie pre vašu verziu nadstavby. V tom prípade si treba počkať pár dní až týždňov, aktualizácia sa isto objaví.

Zásadným rozdielom je však určenie týchto typov ROM na trh. A zatiaľ čo globálna je všeobecne zameraná, európska verzia je určená čisto len pre Európu a obsahuje všetky regulácie a obmedzenia zo strany Európskej únie. Určite si spomeniete na prípad, kedy pre tieto regulácie smartfóny limitujú maximálnu hlasitosť. A práve tieto obmedzenia by smartfóny s globálnou ROM nemali využívať. Je totiž určená nielen pre európsky trh a európske regulácie na túto ROM nemajú dosah.

Ako rozlíšiť typy systému?

Rozlíšiť váš typ systému je veľmi jednoduché. Všetko nájdete v kóde vašej nadstavby MIUI, ktorým sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku. Tento kód okrem distribúcie systému dokáže odhaliť i verziu systému Android, model smartfónu a taktiež či máte ROM distribuovanú priamo od Xiaomi, alebo vlastníte model s upravenou ROM od operátora. Na trhu však nenájdeme len globálnu nadstavbu označenú písmenkami MI a európsku označenú ako EU. V závislosti od regiónu sa vyskytujú i ďalšie typy ROM.

  • EU : Európska
  • MI : Globálna
  • CN : Čína
  • RU : Rusko
  • ID : Indonézia
  • MX : Mexiko
  • IN : India
  • TW : Taiwan
MIUI verzia nadstavby
Tu nájdete kód, ktorý vám prezrádza vašu verziu nadstavby.
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť, typov ROM je naozaj mnoho, a to sa pozeráme len na delenie podľa distribúcie. No na našom trhu sa tretneme väčšinou len s globálnou (MI) a európskou (EU) verziou známou i ako EEA verziou. Nie všetky smartfóny s rovnakým názvom tak bežia na rovnakej verzii systému a to je práve dôvodom, prečo nie sú všetky smartfóny rovnako aktualizované a nemajú dostupné rovnaké funkcie.

Ktorú verziu smartfónu máte nainštalovanú vo svojom smartfóne? A využívate stock či custom ROM? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close