SamsungSpravodajstvoXiaomi

Geekbench odhalil Xiaomi smartfón, ktorý je poháňaný procesorom od Samsungu

Bude poháňať nový smartfón od Xiaomi procesor Exynos? Známa benchmarková služba naznačuje, že by tomu tak mohlo byť

Hoci spoločnosť Samsung je najväčším výrobcom smartfónov na svete, tak aj napriek tomu dodáva viacero komponentov pre smarfóny iných výrobcov. Najčastejšie sa stretávame s kamerovými snímačmi a displejmi Samsungu v smartfónoch konkurencie. Najnovšie by sme sa však mohli stretnúť už aj s procesorom. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Xiaomi s procesorom od Samsungu?

Portál upozorňuje na vskutku zaujímavé informácie. Konkrétne na výsledok testovania zatiaľ nepredstaveného zariadenia Xiaomi Mi 10E v známej benchmarkovej službe Geekbench. Okrem toho, že služba odhaľuje nový model z produktovej rady Mi 10, tak zaujímavejšou informáciou je, že zariadenie je poháňané procesorom Exynos 990, za ktorého výrobou stojí Samsung.

Xiaomi Mi 10E_procesor Exynos
Zdroj: gizchina.com

Spomínaný procesor, ktorý sa objavil v známej benchmarkovej službe v spojitosti s telefónom Xiaomi, Samsung využíva vo svojich vlajkových smartfónov Galaxy S20, ktoré sú predávané v rámci Európy. Dnes môžeme len nahlas uvažovať o dôvodoch možnej kooperácie oboch spoločností aj na tejto úrovni. Do úvahy prichádza jednak cena, tak aj možná nedostupnosť potrebného počtu procesorov Snapdragon 865 na globálnom trhu.

Pozrite si test rýchlosti Samsungu Galaxy S20+ s procesorom Exynos a Snapdragon. Čo hovoríte na ten rozdiel?

Zároveň však treba dodat, že zatiaľ spoločnosť Xiaomi oficiálne nepotvrdila, že pracuje na smartfóne Xiaomi Mi 10E a ani to, že uvažuje o využití procesorov spoločnosti Samsung vo svojich zariadeniach. Preto aktuálne informácie skôr berte s rezervou, a nie ako fakt.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close