ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Nainštalujte si do vášho Androidu vrátane oficiálne nepodporovaných smartfónov najnovšiu verziu GCam 8.0

Nová verzia GCam 8.0 je dostupnou pre väčšinu novších zariadení

Google Kamera je medzi používateľmi Android smartfónov vcelku žiadanou aplikáciou. Dôvodom je, že ponúka nielen pokročilé funkcie, ktorými mnohé vstavané riešenia od výrobcov smartfónov nedisponujú, ale zároveň aplikácia ponúka jednoduché a intuitívne rozhranie. V priebehu minulého mesiaca, sme vám priniesli tip na aplikáciu GCam Loader, prostredníctvom ktorej je možné vyhľadať najvhodnejšiu verziu kamery od spoločnosti Google pre vaše zariadenie. Druhým dychom však treba dodať, že pomocou tejto služby v mnohých prípadoch nie je dostupná najnovšia verzia aplikácie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti port od skupiny vývojárov, ktorá fungujú pod značkou BSG. Na dostupnosť novej verzie GCam 8.0 upozornil portál gizmochina.com.

Takto si nainštalujete najnovšiu verziu kamery GCam 8.0  do svojho zariadenia

GCam 8.0 je port aplikácie vstavanej kamery od spoločnosti Google. Tá je aktuálne dostupná len pre obmedzený počet zariadení, prevažne pre telefóny Pixel. Pomocou a inštalačného súboru nižšie, môžete však túto aplikáciu priniesť k životu v princípe na hocijakom novšom Android zariadení.

Inštalačný súbor môžete stiahnuť zo stránky celsoazevedo.

GCam 8.0_port
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen)

Následne, po úspešnom stiahnutí inštalačného balíčka, je ho potrebné otvoriť a potom nainštalovať. V prípade, ak ste v minulosti neinštalovali aplikácie prostredníctvom tretej strany, tak vás aplikácia vyzve a presmeruje do nastavení smartfónu, aby ste povolili inštaláciu aplikácií z iných zdrojov, ako je Google Play.

Po pár sekundách by malo dôjsť k inštalácii aplikácie, ktorú nájdete následne v zozname aplikácií pod položkou Fotoaparát/Camera. Zároveň  musíme dodať, že najnovšia verzia aplikácia je kompatibilnou so všetkými zariadeniami, ktoré bežia na verzii operačného systému Android 10, prípadne na novšej verzii.

V prípade staršej verzie Androidu siahnite po predošlých verziách GCam

V prípade, ak bežíte na staršej verzii Androidu, tak je potrebné stiahnuť si staršiu verziu aplikácie GCam (napr. verzie 7.3, 7.2, či 7.1). Urobiť tak môžete buď vyhľadaním staršej verzie aplikácie na stránke celsoazevedo, prípadne pomocou aplikácie GCam Loader, ktorú stiahnete z odkazu nižšie.

GCam Loader
GCam Loader
Developer: Tech in Deep
Price: Free

Zároveň nám dovoľte povedať, že na to, aby vám aplikácia fungovala korektne, tak musíte mať aktívne camera 2 API checker (pozn. redakcia: väčšine zariadení má túto funkciu aktívnou). Overiť si to môžete prostredníctvom obchodu Google Play po zadaní „camera 2 API checker“, kde nájdete niekoľko aplikácií za účelom overenia tejto funkcie vo vašom smartfóne. Rozhranie aplikácie GCam 8.0 vyzerá nasledovne.

Nová verzia aplikácie prináša niekoľko vylepšení. Medzi nimi nájdete napríklad automatický režim DND pri používaní videozáznamu, rýchle prepínanie medzi rozlíšením videí, nahrávanie videí v 4K rozlíšení pri 60fps, nové používateľské rozhranie nastavení a ďalšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close