Spravodajstvo

Gboard prejde úpravami. Ponúkne nový dizajn písma. Pozrite sa, aký!

Gboard mení predvolený typ písma za nový. Namiesto typu Roboto, sa budeme stretávať s typom Google Sans.

Gboard je obľúbený typ klávesnice pre Android smartfóny, za ktorou stojí spoločnosť Google. Tento typ klávesnice používa zároveň mnoho smartfónov ako predvolený od výroby. Ide napríklad o telefóny Pixel, Xiaomi a ďalšie.

Najnovšie portál 9to5google upozorňuje na to, že spoločnosť Google začala distribuovať novú aktualizáciu aplikácie, ktorá prináša zmeny vo vzhľade písma.

Gboard s novým vzhľadom klávesnice

Portál konkrétne upozorňuje na to, že používatelia verzie aplikácie Gboard 10.4 pre Android smartfóny, začali hlásiť úpravy vzhľadu v dizajne klávesnice. Konkrétne hovorí o tom, že typ písma sa zmenil zo štandardného formátu Roboto na Google Sans. Ide mimochodom o typ písma, ktorý sme mohli u prvých používateľov v rámci A / B testov spoločnosti Google, vidieť ešte koncom minulého roka.

Gboard novy vzhlad klavesnice
Zdroj: 9to5google

Portál ďalej hovorí, že vyššie spomínaná verzia aplikácia je aktuálne dostupnou v rámci BETA programu, ale zdá sa, že zmeny sú spojené so zmenou na strane serveru, nie priamo s aktualizáciou aplikácie. Ako môžete vidieť nižšie, tak znaky na klávesoch sa teraz javia trochu zaoblenejšie a zároveň v niektorých prípadoch oveľa priamočiarejšie.  Nižšie v náhľade si môžete pozrieť starý a nový vzhľad klávesnice bok po boku.

Novy a stary dizajn klavesnice Gboard
Zdroj: 9to5google

V každom prípade, pevne veríme, že nový vzhľad klávesnice bude už čoskoro distribuovaný aj pre širokú verejnosť. Mimochodom, ako sa vám páči? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne aj to, či evidujete vo vašej klávesnici nový vzhľad, ak ste členom BETA programu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close