SamsungSpravodajstvo

Galaxy Z Slide: Registrácia ochrannej známky odhaľuje, že Samsung chystá dačo veľké. O čo ide?

Samsung si dal registrovať ochrannú známku pre model smartfónu Galaxy Z Slide.

Samsung, kórejský výrobca smartfónov, priniesol minulý rok niekoľko skladacích smartfónov. Išlo napríklad o nový Z Fold 2, či Z Flip. Vyzerá to tak, že do rodiny týchto nezvyčajných smartfónov by mohol pribudnúť čoskoro ďalší. Tentokrát by však nemuselo ísť o bežnú skladačku, ale mohol by ponúknuť úplne iný mechanizmus.

Portál letsgodigital najnovšie upozorňuje na registráciu ochrannej známy zariadenia s logom spoločnosti Samsung, ktoré nesie názov „Z Slide“. Podľa publikovaných správ, EUIPO oficiálne zaregistrovalo ochrannú známku k 21. máju tohto roka, teda v priebehu včerajšieho dňa.

Galaxy Z Slide: Nový smartfóny, aký sme doposiaľ nevideli? Zatiaľ môžeme len špekulovať

Popis ochrannej známky jasne naznačuje, že pôjde o smartfón, prípadne hybrid kombinujúci tabletový počítač, alebo o iné obdobné zariadenie. Okrem iného musíme dodať, že zatiaľ čo sa v minulosti spomínalo zariadenia „Z Roll“, tak dnes je to „Z Slide“. Momentálne však nevieme povedať, či ide o identické zariadenia, alebo nie. Ak však vychádzame z logiky významu oboch slov, tak pôjde pravdepodobne o rozdielne zariadenia. Nech je však ako chce, tak najnovší patent ukazuje, že kórejský výrobca smartfónov, chce vyhovieť každému typu zákazníkov.

Galaxy Z Slide_patent
Zdroj: letsgodigital

Ako sme už však vyššie spomínali, tak samotná registrácia ochrannej známky moc toho neodhaľuje s výnimkou možného mena pripravovaného zariadenia. Dnes môžeme preto len špekulovať, čo prinesie nový smartfón a ako bude vyzerať. Portál LetsGoDigital však píše, že jednou z možností, ako by mohol nový smartfón vyzerať je, že sa bude vertikálne posúvať obrazovka. Zmysel by to malo napríklad v tom, že do odhalenej časti zariadenia, by Samsung mohol potenciálne schovať predný kamerový modul.  Rovnako by predný panel mohol ponúknuť plnú obrazovku bez výrezov, či iných rušivých prvkov.

Samsung Galaxy Z Slide_koncept
Zdroj: letsgodigital

Portál rovnako špekuluje, že pripravovaný model by mohol byť predstavený počas konferencie Galaxy Unpacked 2021 v auguste tohto roka. Rovnako píše, že zariadenie by mohol vo finále niesť potenciálne aj názov Galaxy Z Fold S. Tak, či onak, aktuálne nemáme dostatok informácií, aby sme robili dôveryhodné závery. Veríme však, že už čoskoro by mohli byť odhalené ďalšie podrobnosti o pripravovanom smartfóne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close