Pracovné ponuky
TECHNOLÓGIE

Galaxy S10 bude zrejme posledným vlajkovým smartfónom s 3,5mm jackom od Samsungu

Spoločnosť Samsung a jej smartfóny už dlhé mesiace úplne nezapadajú medzi „dnešnú klasiku“. Smartfóny od juhokórejského výrobcu totižto ešte stále disponujú 3,5mm audio jackom, ktorý je pri dnešných vlajkových lodiach menšou raritou. Revolúcia, ktorú začala spoločnosť Apple, sa pomaly ale isto blíži ku koncu, keďže jej čoskoro podľahne aj jeden z posledných odpadlíkov z Južnej Kórey. Spoločnosť Samsung sa chce totižto s audio jackom čoskoro rozlúčiť.

Zvažuje sa rok 2019, poprípade 2020

O novinkách z útrob spoločnosti Samsung, informoval renomovaný juhokórejský portál ET News. Na základe odhalených informácií, sa chce spoločnosť Samsung rozlúčiť s „old-school“ 3,5mm audio jackom už budúci rok pri predstavení nového Galaxy Note 10. Samotný portál uvádza ale dva roky potencionálneho definitívneho odstránenia audio jacku. Druhým rokom je rok 2020, ktorý vyzerá o čosi reálnejšie, ako rok 2019. Rozlúčenie sa s audio jackom v roku 2020 by znamenalo, že posledným vlajkovým smartfónom so starým dobrým 3,5mm audio jackom, by bol Galaxy S10.

Samsung sa musí adaptovať trhu

Trh s bezdrôtovými slúchadlami zaznamenal v posledných mesiacoch výrazný rast, čo spôsobilo ešte väčší tlak na výrobcov smartfónov. Tí sa pomaly, ale isto adaptovali a tentokrát je zrejme rad aj na svetovom gigantovi, Samsung. Používanie tej istej technológie po dobu takmer 70 rokov je naozaj veľa a predsa len by sme sa asi mali posunúť ďalej. Spoločnosť Samsung to chce aktuálne vyriešiť pribalením klasickej redukcie z AUX na USB-C, ktorá by mala byť súčasťou budúcich zariadení.

Pred vykonaním hocijakého záveru si treba uvedomiť, že sa jedná o naozaj výrazne predčasné informácie, ktoré sa za dlhú dobu môžu niekoľkokrát zmeniť.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close