AppleSpravodajstvo

Funkciu Touch ID údajne uvidíme v novej sérii iPhone 13. Očakávať tak môžme viacero zmien

Nadchádzajúca séria smartfónov iPhone od spoločnosti Apple údajne prinesie pred rokmi používanú funkciu Touch ID, no v čiastočne inej podobe.

I keď sme od predstavenia novej série smartfónov iPhone 13 od amerického „nakusnutého jablka“ vzdialení stále ešte niekoľko mesiacov, už dnes sa dozvedáme prvé zásadné detaily o nadchádzajúcich vlajkonosičoch spoločnosti Apple. Ku nedávnym informáciám o pripravovanej Always-on technológii, ktorá by mala debutovať práve v sérii iPhone 13, sa najnovšie pridáva aj oživenie technológie Touch ID.

Návrat Touch ID je reálny

O najnovších novinkách o pripravovanom oživení technológie Touch ID informoval zahraničný portál Macrumors.com, odvolávajúci sa na viaceré zdroje z prostredia dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple. Podľa týchto bližšie nešpecifikovaných zdrojov sa údajne spoločnosť Apple pripravuje na opätovné zavedenie technológie Touch ID v „hlavnej“ sérii smartfónov Apple iPhone. (technológia je totižto stále v smartfóne iPhone SE či vo viacerých starších zariadeniach)

Väčšine z vás je však určite na prvý pohľad zrejmé, že výrobca neplánuje oživiť technológiu Touch ID v takej podobe, ako v minulosti. Pochopiteľne, výrobca plánuje siahnuť po zabudovanom snímači odtlačkov prstov v displeji. Tým pádom by sa výrobca pridal ku veľkej časti OEM výrobcov smartfónov s operačným systémom Android. V prípade spoločnosti Apple si však môžme byť takmer 100% istí, že siahne po najlepších technológiách dostupných na trhu.

Očakávať môžme aj zmenšenie výrezu pre fotoaparát

Ďalšou novinkou, ktorá by mala prísť spoločne so zabudovanou technológiou Touch ID v displeji smartfónu, je aj zmenšenie vrchného výrezu pre fotoaparát a ostatné technológie. Séria iPhone 13 by sa tak mohla priradiť ku väčšine vlajkových lodí s operačným systémom Android, ktoré už disponujú iba malými výrezmi, viac menej výlučne pre selfie fotoaparáty. Ku ešte väčšej redukcii výrezu pre selfie fotoaparát a primárne technológie spojenej s Face ID by však malo dôjsť až v budúcom roku. Apple údajne plánuje siahnuť po iných technológiách a snímačoch, ktoré by mohli výrez zredukovať ešte viac. V tomto prípade sa však nejedná o interné informácie, ale skôr o domnienky renomovaných analytikov.

Všetky doposiaľ známe informácie o nadchádzajúcej sérii iPhone 13, ako aj o ďalších produktoch od giganta Apple, nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close