Spravodajstvo

Funkcia YouTube Shorts, „kópia TikToku“, je už dostupná aj u nás. Kde ju nájdete?

Funkcia je už dostupnou aj u nás. Zatiaľ v BETA verzii.

O funkcii YouTube Shorts, ktorá „kopíruje“ formát sociálnej siete TikTok, sme mohli v minulosti už niekoľkokrát počuť. Najprv v apríli minulého roka, kedy sa hovorilo, že YouTube pracuje na funkcii, ktorá pripomína TikTok. S informáciami prišiel známy reportér Dylan Byers. Neskôr túto funkciu spoločnosť sprístupnila pre prvých používateľov v Indii. Ostatné regióne však zostali na pozadí záujmu a YouTube povedal, že funkciu uvoľní pre ďalších používateľov neskôr bez toho, aby povedal kedy.

YouTube Shorts je už aj na Slovensku

Nuž, táto funkcia sa najnovšie začala objavovať aj u nás, na Slovensku a v Česku. Aj nám v redakcii sa zobrazila vo verzii aplikácie 16.11.33. Dostupnou je v hlavnom zozname videí potom, ako používateľ otvorí aplikáciu, začne rolovať dostupné videá smerom dolu. Ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie, tak funkcia je dostupnou zatiaľ ako BETA. Videá usporiadané v tejto sekcii sa rolujú zo strany na strany.

YouTube Shorts_Slovensko
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako používateľ otvorí ľubovoľné video, tak to bude mať dostupné na výšku. Používateľ môže následne označiť video, že sa mu páči, resp. nepáči, komentovať ho a zdieľať. Rovnako má používateľ k dispozícii možnosť zvoliť odber videa od daného autora video obsahu. Okrem iného môže jednoduchým potiahnutím videa smerom hore, resp. dole, prekliknúť sa na ďalšie video.

Máte funkciu dostupnú už aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close