SpravodajstvoWindows

Funkcia Sets, po ktorej bažia mnohí používatelia sa opäť raz na dobro vytratila z rozhrania testových verzií Windowsu

Windows Sets je funkcia, ktorá mala poskytnúť v rozhraní Windows 10 prácu s viacerými aktívnymi aplikáciami v jednom okne. V praxi táto funkcia vychádzala zo myšlienky „internetových prehliadačov“, a to tak, že medzi jednotlivými aplikáciami by sa používatelia preklikávali ako v prípade otvorených internetových stránok v rámci prehliadača.

Windows Sets

Funkcia Windows Sets sa v testových rozhraniach Windowsu objavila približne v polovici minulého roka. Zo začiatku sa na ňu vzniesla vlna kritiky, ale krátko na to si získala značné množstvo priaznivcov, ktorí objavili jej výhody. Následne bola na určitú dobu odstránená, dôvodom bola jej technická náročnosť. Neskôr sa zas objavila, ale už len ako súčasť balíka Office a programu Microsoft Edge.

Jan Egil Ring,  prostredníctvom sociálnej siete upozornil, že funkcie Sets, aj keď v obmedzenej verzii, sa úplne vytratila zo zostavenia Windows 10 1903. Načo reagoval Rich Turner, jeden z popredných vývojár Microsoftu.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak Rich Turner priznáva, že funkcia nie je už dostupná, druhým dychom však dodáva, že pridanie tejto funkcie sa nachádza na ich zozname úloh.

Zdroj: via MSP

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close