SpravodajstvoXiaomi

Funkcia rozšírenia RAM pamäte v Xiaomi smartfónoch na úkor úložného priestoru, je už dostupná aj na globálnom trhu

Funkciu rozšírenej RAM pamäte evidujú prvé smartfóny naprieč globálnym trhom. Umožňuje rozšíriť RAM pamäť na úkor úložného priestoru.

Jedna z najočakávanejších funkcií v Xiaomi smartfónoch, funkcia rozšírenia RAM pamäte, bola dlho doposiaľ dostupnou len v domácej Číne. To sa najnovšie mení, hlási portál xiaomiadictos.com.

Funkcia rozšírenej RAM pamäte sa objavila už aj na globálnom trhu

Portál konkrétne upozorňuje na to, že funkciu začali evidovať už aj prví používatelia na globálnom trhu, je ich však zatiaľ vcelku málo. Funkcia sama o sebe funguje na tom princípe, že využíva úložný priestor za účelom, aby mohol byť transformovaný na dočasnú RAM pamäť. Po zapnutí tejto funkcie, samozrejme za predpokladu, že máte dostatok voľného úložného priestoru, môžete očakávať plynulejší chod zariadenia.

Funkcia je schopnou na úkor úložného priestoru rozšíriť RAM pamäť a to až o ďalšie 3GB. Rovnako treba povedať, že funkcia a to ani v Číne, nie je zatiaľ dostupnou pre všetky zariadenia. Ešte koncom augusta sme upozorňovali na zoznam podporovaných zariadení, medzi ktorými sme mohli nájsť napríklad telefóny ako Mi 10T Lite, Mi Mix 4, Mi 10 Lite 5G, Mi 11T, Redmi Note 10 5G a ďalšie zariadenia. Kompletný zoznam kompatibilných smartfónov aktualizovaný ku koncu minulého mesiaca, si môžete pozrieť tu.

Vráťme sa však späť k téme, ako upozorňuje portál, tak funkcia je aktuálne distribuovanou údajne pre niekoľko modelov smartfónov naprieč globálnym trhom. Ide najmä o novšie zariadenia, ako sú Mi 11, Mi 11 Ultra, či Mi 11i. Jedným zo smartfónov, ktorý je však rovnako na zozname priebežne aktualizovaných zariadení, má byť aj Redmi Note 10. K samotnej funkcii sa používateľ dostane prostredníctvom sekcie Ďalšie nastavenia, kde je potrebné aktivovať funkciu Rozšírená pamäť.

Funkcia virtualnej RAM pamäte v Xiaomi Redmi Note 10
Zdroj: xiaomiadictos.com

V závere však musíme dodať, že funkciu ako takú v našom regióne (zatiaľ) neevidujeme. V každom prípade, hneď ako bude dostupná, tak vás budeme o tom informovať. Prípadne, ak ju už evidujete vo vašom smartfóne, tak budeme radi, ak nám o tom posuniete informácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close