ANDROIDSpravodajstvoWindows

Funkcia Nearby Share, za ktorou stojí spoločnosť Google, je dostupná už aj na zariadeniach s operačným systémom Windows

Presun dokumentov, či iných médií na druhé zariadenie v tesnej blízkosti bude omnoho rýchlejšie a jednoduchšie, sľubujú vývojári

Väčšina majiteľov smartfónov s operačným systémom iOS určite dobre pozná funkciu bezdrôtového zdieľania dokumentov a médií s názvom AirDrop, ktorá je medzi majiteľmi iPhonov známa a populárna. Operačný systém Android podobnú funkciu okamžitého a rýchleho zdieľania médií a iných dokumentov postrádal dlhé roky. Vývojári spoločnosti Google nakoniec prišli s vlastnou alternatívou – funkciou Nearby Share, ktorá je už dnes dostupná na niektorých zariadeniach. Spoločnosť Google však posunula latku funkcie Nearby Share o čosi vyššie, keďže ambíciou vývojárov bolo umožniť presun dokumentov, médií a údajov medzi takmer akýmikoľvek zariadeniami. Portál Techdows.com však najnovšie informuje, že tejto funkcie sa dočkáme skôr, ako sme doposiaľ očakávali.

Zdieľanie doposiaľ fungovalo iba medzi Androidom a ChromeOS

I keď funkcia Nearby Share zatiaľ nie je dostupná pre príliš veľa zariadení, vybraní používatelia mali možnosť využívať túto funkciu medzi podporovanými smartfónmi, ale aj medzi podporovanými smartfónmi s Androidom a ChromeOS.

ezgif.com-webp-to-jpg
Zdroj: Techdows

Najnovšie však funkcia prichádza aj na zariadenia s operačným systémom Windows, respektíve na zariadenia s prehliadačom Chrome, ktorý logicky podporuje službu zdieľania dokumentov práve od spoločnosti Google. Nová funkcia však stále nie je dostupná pre úplne všetkých používateľov. Ak by ste chceli funkciu vyskúšať, musí váš notebook alebo počítač disponovať bezdrôtovým pripojením Bluetooth, pričom treba mať nainštalovanú Canary alebo Dev verziu prehliadača Google Chrome. Keďže je funkcia stále vo vývoji, v nastaveniach prehliadača ju nenájdete. Na jej zapnutie tak musíte zadať do vyhľadávacieho riadku adresu chrome://nearby, kde stačí funkciu Nearby Sharing zapnúť.

Funkcia by mala byť dostupná naprieč všetkými platformami

Očakáva sa, že funkcia Nearby Share bude už o pár týždňov dostupná na všetkých zariadeniach s operačným systémom Android 6 a vyšším. Z dnešných informácii je jasné, že funkcia bude dostupná nie len na zariadeniach s Androidom, ale aj na zariadeniach už so spomínaným ChromeOS, alebo Windows. Ambíciou vývojárov spoločnosti Google je však priniesť túto funkciu aj používateľom s MacOS, alebo Linuxom, taktiež prostredníctvom prehliadača Chrome, ako je tomu v prípade systému Windows.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close