SpravodajstvoWindows

Funkcia Časová os príde už čoskoro, Insideri ju obdržia v najbližších aktualizáciách

Na včerajšej konferencií Windows Developer Day, nám Microsoft trošku viac priblížil funkciu Časová os, ktorá sa do Insider buildov dostane už čoskoro. Pôvodne mala byť súčasťou nadchádzajúcej aktualizácie Fall Creators Update, no neskôr sme zistili, že to Microsoft nakoniec nestihne a táto funkcia príde do radov bežných používateľov až v ďalšej aktualizácii Windows 10 Redstone 4, ktorej sa dočkáme niekedy v marci/apríli roku 2018. Na včerajšej nám túto funkciu trošku viac ozrejmil Kevin Gallo z Microsoftu, ktorý v tom momente používal ešte nevydaný Windows 10 Redstone 4 build 17005. Spolu s predstavením ďalších informácií ohľadom funkcie Časová os, nám prezradil aj to, že aktualizácia bude súčasťou ďalších Insider buildov. Ako prvý ju samozrejme obdržia Insideri v okruhu Skip Ahead.

Zdroj: mspoweruser.com

Funkcia Časová os sa od posledných fotiek a videí, ktoré sme videli už v máji tohto roku, moc nezmenila, no zopár noviniek sme sa dozvedeli. Nová funkcia bude dostupná prostredníctvom tlačidla „Zobrazenie úloh“, ktoré sa nachádza na spodnej lište hneď pri vyhľadávaní. Ďalšou novinkou je aj možnosť používať Virtual Desktop priamo cez funkciu Časová os. Ďalšou funkciou v Časovej osi bude aj možnosť vyhľadávania, ktorá sa nachádzala aj v predošlých konceptoch, no Microsoft nám ju doteraz vôbec nepriblížil.

Keďže aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update dosiahla štádium RTM, už nieje takou veľkou prioritou pre softvérového giganta a vývoj vetvy Redstone 4 by sa mal v blízkej budúcnosti výrazne zrýchliť. To by znamenalo skorý príchod funkcie Časová os do systému Windows 10, no všetci dobre poznáme Microsoft a väčšinou keď je niečo sľubované v najbližšej aktualizácií, reálne sa toho dočkáme až v tej neskoršej. Tešíte sa na funkciu Časová os? Zatiaľ vyzerá byť veľmi dobrým pomocníkom pri práci, no realita bude možno iná.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close