SpravodajstvoXiaomi

Fotosmartfón s nízkou cenou? Redmi pracuje na smartfóne s 50mpx snímačom!

50mpx snímač ISOCELL GN2 mieri do lacnejšej cenovej kategórie pod krídla Redmi. Ktorý smartfón získa titul fotosmartfón strednej triedy?

Časy, kedy sme telefóny využívali naozaj len na telefonovanie, prípadne správy sú preč a dnes už sú smartfóny našími dennými spoločníkmi. Okrem iného ich využívame hlavne na fotografovanie a tie kvalitnejšie smartfóny dokážu často nahradiť i profesionálne fotoaparáty. Takéto smartfóny sú však často drahšie a nie každý si ich môže dovoliť. Od toho tu je však Redmi, ktoré pracuje na smartfóne s 50mpx snímačom rovnako, ako môžeme vidieť u vlajkového Mi 11 Ultra!

Kvalita pre každého

Dcérska spoločnosť Xiaomi nám už od začiatku prináša smartfóny s neskutočnou výbavou a nízkou cenou. Tento rok sme mohli vidieť revolúciu v smartfónoch z radu Redmi Note, keď model Redmi Note 10 Pro prišiel so 120Hz AMOLED displejom a 108mpx hlavným snímačom kamery. Prišiel i prvý herný smartfón s označením Redmi K40 Gaming Edition. Redmi to však plánuje celé posunúť ďalej a dostať sa medzi fotosmartfóny.

ISOCELL GN2 je snímač od Samsungu, ktorý sa nachádza v tých najlepších fotosmartfónoch tohto roku. Už dávno neplatí, že čím vyšší počet megapixelov, tým lepšia kamera. 50mpx snímač od Samsungu však kombinuje ich počet s veľkosťou, a tak dokáže vytvoriť fotografie porovnateľné s tými z kompaktných fotoaparátov. A pripravovaný smartfón od Redmi by mal siahnuť práve po ňom!

V ktorom smartfóne 50mpx snímač uvidíme?

Zatiaľ o pripravovanej novinke určenej pre kvalitné fotografie veľa nevieme. Známy leaker však poukazuje na to, že nepôjde o model Redmi Note 10 Pro, teda jeho 5G verzii. Jeho prítomnosť v celkovej línii Redmi Note nie je vylúčená, keďže už čoskoro nás čaká predstavovanie ďalších smartfónov z populárnej série dostupných smartfónov.

Možnosťou však stále je jeho zaradenie do línie Redmi K, ktorá nie je dostupná v Európe a distribúcia pripravovanej novinky u nás taktiež nie je potvrdená. Uvítali by ste smartfón s vrcholnou kamerou i v nižšej rade smartfónov? Alebo je pre vás kamera smartfónu nepodstatná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close