SpravodajstvoVeda a výskumZaujímavosti

NASA ukazuje ďalšiu fotografiu, ktorá odhaľuje krásu MARSu. Pozrite si túto detailnú fotografiu do detailov

MARS je planétou, ktorá schováva tisíce záhad. Doteraz sme mohli vidieť niekoľko záberov, ktoré vytvárali nádherné scenérie. Napríklad niekoľko dní dozadu ESA (Európska vesmírna agentúra) zverejnil fotografiu zamrznutého kráteru Korolev, ktorá bola zachytená zo sondy Mars Express krúžiacej okolo Marsu od roku 2003.

Najnovšie sa ďalším krásnym dych vyrážajúcim záberom chváli aj NASA (Národný úrad pre letectvo a vesmír). NASA vytvorila fotografiu v regióne Lyor Crater, ktorá zachytáva klasické barchanové duny (pozn. redakcie: barchanové duny vznikajú v piesočnatých oblastiach). Zaujímavosťou fotografie však je, že je na nej zachytená veľká duna so zložitejšou štruktúrou – vyzerá ako trysková modrá, ktorá ma iné zloženie ako duny v jej okolí.

Zdroj: NASA

Ak vás takéto fotografie vytvorené NASA zaujímajú tak ich nájdete na zdrojovom odkaze kde nájdete všetky fotografie zverejnené NASA.

Zdroj: NASAfotografie vytvorené NAS(ou)A

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  NASA otvára Medzinárodnú vesmírnu stanicu pre komerčné podnikanie. Dostať sa na ňu môže prakticky ktokoľvek
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close