ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Fotky Google pre Android prichádzajú s novým editorom pre úpravu fotografií a inteligentnými návrhmi

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre ukladanie a správu fotografií na zariadeniach s Androidom dostáva ďalšie zaujímavé funkice

Populárna aplikácia Fotky Google pre zariadenia s operačným systémom Android obdržala zásadnú aktualizáciu, ktorá do aplikácie vnáša nové funkcie a pozmenené grafické rozhranie editora fotografií. Nová funkcionalita má inteligentne navrhovať možné úpravy tak, aby došlo ku najlepšej úprave danej fotografie a to bez nutnosti vykonania akýchkoľvek zložitých úkonov.

Jednoduchšia a rýchlejšia úprava fotografií

Portál XDADevelopers.com len pred niekoľkými hodinami upozornil na dostupnosť nového grafického rozhrania pre úpravu, respektíve editovanie fotografií v aplikácii Fotky Google pre operačný systém Android. Nové grafické rozhranie je o niečo prehľadnejšie, jednoduchšie a používateľsky bližšie, ako jeho predošlá verzia. Pri úprave fotografií tak budú mať používatelia k dispozícii všetky dôležité funkcie na jednom mieste v intuitívnom menu úprav.

Druhou spomínanou funkciou sú tzv. „Návrhy“. Táto funkcia má za úlohu inteligentne aplikovať úpravy na vybranú fotografiu. Funkcia návrhy využíva zmeny jasu, kontrastov, či používa portrétové efekty ako rozostrovanie pozadia. K dispozícii je aj zvýšenie sýtosti farieb alebo zmeny farby pozadia nachádzajúceho sa za objektom, alebo osobou na fotografii. Pochopiteľne, funkcia bude dostupná na „vyžiadanie“ a vylepšené fotografie sa nebudú do zariadenia ukladať automaticky. Používateľ si môže vybrať, ktorú fotografiu chce inteligentne vylepšiť, pričom samotné vylepšenie môže ľubovoľne pozmeňovať na základe svojho uváženia.

Nová funkcia na vylepšovanie portrétov

Do aplikácie Fotky Google pre Android zariadenia taktiež zavítala aj funkcia tzv. Portrétové svetlo, ktorá dokáže automaticky upravovať osvetľovanie portrétov. Funkcia je však momentálne dostupná iba pre zariadenia Google Pixel 4a 5G a Pixel 5.

Novinky v rámci aplikácie Fotky Google by mali byť na zariadeniach s Androidom dostupné už dnes, no je možné, že Google vsádza na postupnú distribúcie tejto funkcie. Nové funkcionality sme totižto doposiaľ nezaevidovali na našom zariadení Pixel 2. Ak ste aktualizáciu už obdržali, dajte nám vedieť do komentárov nižšie.

Google Fotos
Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close