Spravodajstvo

Fopá politických špičiek? Registrácia na celoplošné testovanie prostredníctvom korona.gov.sk aktuálne nefunguje

Záujemcovia o testovanie, ktorí by chceli využiť registračný systém korona.gov.sk, aktuálne tak nemôžu spraviť

Uplynulý víkend mnohí z nás netrpezlivo čakali na rozhodnutie vlády, ako bude vyzerať celoplošné testovanie. Budeme opäť stáť v dlhých radoch, alebo nie? Tak to bola jedna z najčastejších otázok, ktoré verejnosť trápili. Vláda prišla však s alternatívnym riešením, ktoré bezpochyby uvítali mnohí z nás. Testovanie bude prebiehať pomocou existujúcich a novo vznikajúcich odberných miest počas dlhšieho časového obdobia, ktorého cieľom je odbremenenie veľkého náporu záujemcov o testovanie v jednom čase. Okrem iného, aby sme predišli veľkým radám, tak pomocou stránky korona.gov.sk sa môžu záujemcovia o testovanie prihlásiť na presný dátum, či čas. Stránka však aktuálne nefunguje. 

Registrácia aktuálne nie je dostupnou

Viacero opozičných politikov najnovšie poukazuje na to, že registrácia na testovanie aktuálne nie je dostupnou. Jedným z nich je aj bývalý minister zdravotníctva, Tomáš Drucker.

Skríning už začal 🤦🏻‍♂️
Oficiálna vládna stránka objednanie sa na test korona.gov.sk

Uverejnil používateľ Tomáš Drucker Pondelok 18. januára 2021

Po otvorení stránky, môžete k času publikovania tohto článku vidieť hlášku nižšie: 

„Požiadavka o vyšetrenie – registrácie pozastavené. Z technických príčin je formulár dočasne nedostupný, prosíme skúste neskôr.“

nefunkcna strana odbernych miest testovanie covid_snimka obrazovky
Zdroj: Vosveteit.sk (print screen korona.gov.sk)

Za nedostupnosťou možnosti registrácie pravdepodobne stojí veľký nápor používateľov. Pevne veríme, že táto chyba bude čoskoro vyriešenou a registrácia bude opäť sprístupnenou.

Zároveň nám dovoľte dať vám do pozornosti zoznam odberných miest, ktoré nájdete na tejto adrese. V rámci zoznamu nájdete, ako aj zoznam odberných miest, kde sa dá registrovať, tak aj zoznam odberných miest, kde registrácia nie je (aktuálne) nevyhnutnosťou. 

Zároveň nám dovoľte pripomenúť, že po 26. januári, budete potrebovať na voľný pohyb potvrdenie o negatívnom výsledku teste (okrem niektorých výnimkou, ktoré sú vylúčené z tejto povinnosti). Preto testovanie neodkladajte na poslednú chvíľu. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close