SpravodajstvoWindows

Fonty písma vo Windows 10 budú v aktualizácii Redstone 4 presunuté do Nastavení

Operačný systém Windows 10 priniesol niekoľko zásadných noviniek. Jednou naozaj priaznivou zmenou bolo aj vytvorenie modernejších a prehľadnejších Nastavení, v ktorom nájde bežný používateľ takmer všetko, čo ku bežnému používaniu jeho zariadenia potrebuje. Microsoft v modernizácií systému naďalej pokračuje a pomaly ale isto, presúva niektoré systémové nastavenia zo zastaraného Ovládacieho panelu priamo do Nastavení.

Písma boli presunuté zo zastaraného Ovládacieho panelu

Ovládací panel bol hlavným miestom pre nastavenia ešte v staršom operačnom systéme Windows 7. Mnoho používateľov 7mičku používa aj naďalej, no jeho dizajn sa do novej 10 vôbec nehodí. Microsoft chce preto eliminovať počet jeho otvorení a všetky viac používané funkcie pomaly presúva do Nastavení. Fonty písma, alebo skrátene Písma (oficiálne označenie vo Windows 10), sa v najnovšom builde s označením 17074 objavili priamo v Nastaveniach, presnejšie v položke Prispôsobenie. Používatelia s najnovšou aktualizáciou nájdu nové nastavenia Písma priamo pod Motívmi.

Zdroj: thurrott.com

Nové písma budú dostupné v obchode Microsoft Store

V nastaveniach pre Písma sa nachádza niekoľko predinštalovaných typov písma. Vo vrchnej časti Nastavení sa nachádza aj vyhľadávacie okno a tlačidlo pre stiahnutie nových typov písma priamo z obchodu Microsoft Store. Každé písmo má zároveň aj svoju vlastnú stránku v Nastaveniach. Po kliknutí na vybraný typ písma sa zobrazia ukážky daného písma a vedľa ukážky sa taktiež nachádza aj tlačidlo pre odinštalovanie.

Zdroj: thurrott.com

Toto je jedno z ďalších vylepšení v operačnom systéme Windwos 10, ktoré sa medzi bežných používateľov dostane spoločne s aktualizáciou Redstone 4, ktorá je v obehu už teraz, no momentálne majú ku nej prístup iba Insideri. Očakávaný mesiac vydania tejto aktualizácie je momentálne stanovený na skorú jar – apríl.

Zdroj: thurrott.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky